HaberlerKripto Para

Biden Yönetimi Kripto Paralarla İlgili Stratejisini Önümüzdeki Ay Yayınlayabilir

Söz konusu taslakta kripto paralar her yönüyle ele alınıyor.

Şu sıralar Biden yönetiminin, kripto para birimlerinin gelecekte karşılaşabileceği potansiyel ekonomik, düzenleyici ve ulusal güvenlik zorluklarını vurgulayan bir yürütme emri üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Buna göre Biden yönetimi Şubat ayında kripto para birimleriyle ilgili resmi bir yönerge yayınlanabilir.

Hükumetin kripto para birimiyle ilgili stratejilerini vurgulayan yürütme emrinin son taslağının önümüzdeki ay içinde tanıtılabileceği düşünülüyor.

Konuyla ilgili hazırlanan bir Bloomberg raporunda, üst düzey yönetim yetkililerinin yürütme emrini tartışmak için birden fazla toplantı yaptığı ve emrin önümüzdeki birkaç hafta içinde Joe Biden’a sunulmaya hazırlandığı da edinilen bilgiler arasında.

Finansal İstikrar Gözetim Konseyi gibi federal kurumlara kripto para biriminin yasa dışı kullanımları hakkında ayrıntılı bilgi yayınlama görevinin verildiği de konuşuluyor. Raporda ayrıca hükumetin merkezi destekli bir dijital para birimi (CBDC) çıkarma konusunda da çalışmalar yürüttüğü belirtiliyor. Özellikle CBDC (merkez bankası dijital parası) konusu ABD’nin bu zamana kadar net bir adım atmaktan kaçındığı önemli bir konu olması yönüyle en büyük ilgiyi çekiyor.

İlgili Haber
Bank of America İddiası: ABD Bu Tarihe Kendi Dijital Parasını Çıkaracak!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu