Ana SayfaBorsaBinance CEO'su Changpeng Zhao Son Olayları Değerlendirdi: "Bu Platformları Kullanmayın!"

Binance CEO’su Changpeng Zhao Son Olayları Değerlendirdi: “Bu Platformları Kullanmayın!”

Takip et

Binance CEO’su Chengpang “CZ” Zhao, Singapur merkezli bir kripto para borsası ve lending platformu olan Vauld’u Twitter’da eleştirdi.

Vauld’un para çekme işlemlerini askıya almasıyla ilgili bir makaleye yanıt veren CZ, risk sermayesi finansmanı gerektiren platformların kullanılmaması konusunda uyarıda bulundu. CZ, bu tür şirketlerin güvenilir bir iş modeline sahip olmadığına inanıyor.

Vauld’u destekleyen şirketlerden biri Binance’in rakibi Coinbase olduğu için CZ’nin uyarısı çok anlam kazanıyor. Peter Thiel’in Valar Ventures’ı ve Pantera Capital de Vauld’u destekleyen diğer büyük isimler olarak biliniyor.

Ripple CTO’su David Schwartz da attığı Tweet’inde “RIP Vauld” mesajını paylaşarak alaycı bir açıklama yaptı.

İlgili Haber
Bir Kripto Para Şirketi Daha Para Çekme İşlemlerini Durdurdu!

Binance CEO’sunun Bahsettiği Vauld, Hizmetlerini Askıya Almıştı

Bugün erken saatlerde Vauld, piyasadaki dalgalanmayı gerekçe göstererek platformlarındaki tüm para çekme, alım satım ve para yatırma işlemlerinin askıya alındığını açıklayan kurumsal bir bildiri yayınladı. Platform, kripto para piyasasındaki düşüş için Terra’nın çöküşünü, Celsius’un para çekme işlemini askıya almasını ve 3AC’nin kredi temerrüdünü suçladı. Platform, 12 Haziran 2022’den bu yana 200 milyon dolara yakın para çekildiğini açıkladı.

Hizmetlerin askıya alma alınması açıklaması, şirketin CEO’su Darshan Bathija tarafından geçen ay yapılan açıklamalarla tam bir tezat oluşturuyor. Bir blog yazısında Bathija, Celsius veya 3AC’ye herhangi bir maruziyeti reddetmiş ve zorlu piyasa koşullarına rağmen şirketin likit olma yeteneğini teyit etmişti. Dahası, Nansen.ai CEO’su Alex Svanevik, Vauld’un ana hesabının 3AC ile çok sayıda işlem yaptığını ortaya çıkardı. Vauld ayrıca bir ay önce 3AC’nin iflasını açıklayan bir blog yayınlamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

HIRSIZ BİNANCE

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları