BorsaHaberler

Binance, Güney Kore’deki Hizmetlerini Sonlandırıyor!

Binance KR, 2021 yılında kapatılacak.

Dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsaları platformu olan Binance’ın Güney Kore platformunu kapatmaya karar verdiği açıklandı. ‘Yeterli talep olmadığı’ gerekçesiyle kapatılacak olduğu açıklanan Binance KR platformunun kullanıcıların kripto para birimlerini aktarması ve hesap işlemlerini yapması için yatırımcılara mail gönderdiği ve 29 Ocak 2021’e kadar yatırımcıların varlıklarını platformdan çekebilecek oldukları açıklandı.

Binance yönetiminden konu hakkında çok açıklama yapılmadı ancak ‘platforma yeterince ilgi gösterilmediği’ nedeni ortaya atıldı.

Ağustos ayında ortaya çıkan raporlarda, kripto para birimi borsalarının %97’sinin ‘iflas riski’ ile karşı karşıya olduğu belirtilmiş, birçok kripto para birimi borsasının zor durumda olduğuna dair raporlar yayınlanmıştı. Binance KR’nin kapatılacak olması bu raporların doğru olabileceğini düşündürüyor.

Yatırımcıların genellikle alışkın olduğu borsaları ya da yerel borsalardan ziyade global borsaları tercih ettiği biliniyor.

*Kapatılan veya erişimi engellenen borsa global Binance.com değildir. Binance’in sadece Güney Kore’de aktif ettiği Binance.kr sitesidir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu