Kripto HaberleriBorsaBinance Hakkında Yeni Kripto Para Borsası Kurma İddiası Geldi!

Binance Hakkında Yeni Kripto Para Borsası Kurma İddiası Geldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Yerel haber kaynaklarına göre Binance’in Güney Kore’nin kimya ve tekstil holdingi Kolon Group’un eski başkanı ile ülkede yeni bir kripto para borsası kurmak için görüşmelerde bulunduğu bildiriliyor.

Binance, Güney Kore Piyasasına Yeniden Girecek

Kolon’un onursal başkanı Lee Woong-yeol, hükümet ve finans yetkililerine hitap edecek kripto ticaret platformunu oluşturmak için diğer blok zinciri yerel firmalarıyla işbirliği yapıyor.

Lee tarafından teşvik edilen sanal varlık borsasının kurulmasına izin verilmesi halinde, Kore sanal varlık borsası piyasasına ilişkin algıda bir değişiklik meydana gelmesi ihtimali bulunuyor. Özellikle, %88 pazar payına sahip olan ve piyasayı neredeyse tekelinde bulunduran Upbit’e rakip olarak ortaya çıkabileceği tahmin ediliyor.

Güney Koreli yetkililer, kara para aklama ve piyasa manipülasyonu risklerini en aza indirmek için kripto işletmelerine, geçen yıl tam olarak yürürlüğe giren katı yeni kurallar uyguluyor.

Koreli yerel haber kaynaklarına göre, onursal başkan 2018’de bir yönetici değişikliği sırasında ayrıldığından beri blockchain ile ilgili işlere ilgi gösterdi.

İlgili Haber
Son Dakika: Shiba Inu'da (SHIB) Beklenen An Geldi! Shibarium Duyurusu Yapıldı!

Haber, Binance’in 2021’de bu kazançlı pazardan çekildikten sonra Güney Kore’ye dönme planlarının bir parçası olarak ortaya çıktı. Lee Woong-yeol ile yapılan bu ittifaktan önce, Binance halihazırda GOPAX’ın çoğunluk hissesini satın almıştı.

Anlaşma, borsanın FTX’in çöküşünün daha da artan olumsuz etkilerini azaltmaya yardımcı olmak için Kasım ayında kurduğu Endüstri Kurtarma Girişimi (IRI) tarafından finanse edildi. O dönemde CEO CZ, halka açık bir konuşmada fona 1 milyar dolar taahhüt etmişti ve ihtiyaç duyulması halinde 1 milyar dolar daha ekleneceğini belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları