Kripto HaberleriBorsaBinance İsrail'deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Binance İsrail’deki Faaliyetlerini Durdurdu!

Takip et

Yerel haber kaynağı Globes’ta yer alan bilgilere göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in İsrail’deki faaliyetlerini sonlandırdığı iddia edildi.

Globes’in haberine göre, İsrail’in kripto para borsalarının lisans durumlarından sorumlu düzenleyici kurum İsrail Sermaye Piyasası Kurumu Binance’dan ülkedeki faaliyetlerini açıklamasını istedi.

İsrail Sermaye Piyasası Kurumu’nun Binane’dan ülkede İsrailli vatandaşlara sağladığı hizmetlerin türü ve faaliyet gösterdiği lisanslar hakkında açıklama istediği bildirildi.

İsrail Sermaye Piyasası Kurumu yaptığı açıklamada Binance’in lisans konusu netlik kazanana kadar tüm faaliyetlerini durdurduğunu belirtti.

“Sermaye piyasasının müdahalesinin ardından Binance, bu aşamada İsrail Sermaye Piyasası kurumu lisans konusunu inceleyene kadar İsraillilere pazarlamayı ve tüm faaliyetlerini durdurdu.”

Binance Ülkelerin İncelemesi Altında !

Binance genel olarak dünya çapında bir düzenleyici inceleme altında bulunuyor.

Bu bağlamda son olarak Binance.US,  ABD’nin düzenleyici kurumu Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tarafından incelemeye alındı.

İlgili Haber
İddialara Göre SEC, Changpeng Zhao ve Binance'e Soruşturma Başlattı!

ABD dışında geçtiğimiz Temmuz ayında İngiltere’nin sorumlu finans kurumu FCA da Binance’in ülkede faaliyet göstermesine izin verilmediği konusunda uyarıda bulunmuştu.

İsrail’deki en popüler borsalardan biri olan Binance, uluslararası bir borsa olmasına rağmen İsraillilere yönelik İbranice destek sağlıyor. Ayrıca yaklaşık 200.000 İsraillinin Binance üzerinden faaliyet gösterdiği de tahmin ediliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları