Dogecoin

Binance Smart Chain Balinalarının Tercihi Dogecoin (DOGE) Oldu!

Aktarılan bilgilere göre Dogecoin, BSC balinalarının en popüler tercihi oldu.

Elon Musk’ın da favorisi olan kripto para birimi Dogecoin (DOGE), görünüşe göre yakın zamanda ciddi bir hayran kitlesi elde etti. 2021 yılında büyük bir patlama elde eden ancak devamında yaşanan düşüş ile arka sıralara gerileyen DOGE, balinaların hedefleri arasında yer alıyor.

DOGE, BSC Balinalarının Gözüne Girdi

Dogecoin, Binance Smart Chain üzerindeki balinaların en popüler kripto para birimi oldu. WhaleStats tarafından aktarılan bilgilere göre, BSC balinalarının büyük bir kısmı son dönemde en çok DOGE’a ilgi duydu. BSC ağındaki en büyük balinaların şu an ellerinde 325 milyon adetten fazla DOGE tuttuğu da aktarılmakta.

WhaleStstsBSC ekibi tarafından paylaşılan gönderide, son 24 saat içerisinde DOGE alımlarının ETH alımlarını bile geçtiği ve en büyük 1.000 BSC balinası tarafından en çok alınıp satılan kripto para olduğu vurgulandı.

Ethereum uzun vadede ise bu balinaların en çok tercih ettiği kripto para birimi konumunda. ABD doları bazında balinaların en çok sahip olduğu kripto para ise BTCB yani Binance ağı üzerindeki Bitcoin olduğu biliniyor.

Peki balinalar son dönemde DOGE’a neden böylesine ilgi gösterdi? Aslında bunun temel sebebi Elon Musk’ın cumartesi günü yaptığı açıklama olabilir.

Elon Musk, cumartesi günü yaptığı açıklamada DOGE’un fütüristik bir ortamda ödeme aracı olarak kullanılabileceğini ifade etti. Musk gibi birisinin DOGE’u desteklemesi ise DOGE için eşi benzeri görülmemiş bir heyecan yaratmış olabilir. DOGE da tahmin edilebileceği gibi Musk’ın desteği ve balinaların alımı ile yükselişini sürdürebilir.

İlgili Haber
Elon Musk: "Tesla Şarj İstasyonlarında Dogecoin İle Ödeme Yapabileceksiniz"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu