BitcoinHaberlerKripto Para

Bir Ülke Daha Bitcoin Şehri Kuruyor! “Vergi Yok!”

Orta Afrika Cumhuriyeti bir kripto para merkezi açmayı planlıyor.

El Salvador’dan sonra Bitcoin’i (BTC) kabul eden Afrika’daki ilk dünyadaki ikinci ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti kripto projelerine devam ediyor.

İlgili Haber
Orta Afrika Cumhuriyeti'nin Bitcoin'i (BTC) Resmi Para Birimi Olarak İlan Ettiği Doğrulandı!

Orta Afrika Cumhuriyeti, kripto para işletmelerini ve yatırımcıları ülkeye çekmek için bir kripto para merkezi açmayı planlıyor.

Cumhurbaşkanlığı yaptığı açıklamada kıtanın ilk yasal kripto para yatırım merkezini faaliyete geçireceğini duyurdu.

Açıklamada Uluslararası Para Fonu’nun (IMF’nin) uyarılarına rağmen yoksul olan ülkenin dijital finansı kucaklayacağı belirtildi.

Yakında piyasaya sürülecek olan kripto para projesinin adı “SANGO” olarak belirlendi.

Sango projesinin bir internet sitesi bulunuyor. Proje ile ilgilenen yatırımcılar Sango.org web sitesinde bir bekleme listesine kayıt olabiliyorlar.

Projenin hedefleri arasında bir kripto para merkezi kurmak, Bitcoin mirasını artırmak ve bir kripto para adası inşa etmek yer alıyor.

Bu bilgiler dışında planlanan kripto para yatırım merkezinin açılması ve işletilmesiyle ilgili herhangi bir detay verilmedi.

Bitcoin Cüzdanı, Vergi Alınmaması ve Dijital Ulusal Banka Planları!

Açıklamada projenin planları arasında ayrıca Bitcoin ile arazi satın alınabilme, Dijital Ulusal Banka oluşturmanın yanı sıra Bitcoin cüzdanının oluşturulacağı da belirtildi.

Bu BTC cüzdanı, Bitcoin’in daha ucuz ve daha hızlı ödemeler için ikinci katman protokolü olan Lightning Network ile uyumlu olacak ve BTC göndermek, almak ve depolamak için kullanılacak.

Sango projesinde dikkat çeken başka bir detay da oluşturulacak bu adada kripto para işlemlerinden vergi alınmayacak olması. Burada işlemlerden gelir ve kurumlar vergisi alınmayacak.

Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edilmesinden yaklaşık sadece bir ay sonra Sango Projesinin açıklanması, Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Afrika’da bir kripto merkezi olma konusunda ne kadar istekli olduğunun bir göstergesi olarak yorumlandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu