AnalizBitcoin

Bitcoin 17.600$’a Kadar Düştü, Takip Edilmesi Gereken Destek Seviyeleri Neler?

Bitcoin'de sert düşüş sonrası teknik seviyeleri paylaştık

Bitcoin yatırımcısı için kötü bir güne başladık. Gece günlük kapanış öncesi gelen, sert satışların etkisiyle düşen Bitcoin, istediği tepkiyi alamayınca 18.000 doların altına çekildi. Gün içerisinde 17. 647$ seviyesine kadar gerileyen Bitcoin Fibonacci 0.618 seviyesindeki altın oran bölgesinden tepki verdi ve şuan da 18.000$ etrafında işlem göremeye devam ediyor.

Hareketli ortalamaların altından işlem gören BTC‘de 0.618 deki 17600$ gibi önemli bir destek kırılırsa sırasıyla 17.213$, 16981$i, 16188$ seviyeleri görülebilir. 17600$’dan her ne kadar tepki gelmiş ise de tekrar test etmek isteyebilir.

Bu nedenle bugün takip edilmesi gereken en önemli seviye Fibonacci 0.618 seviyesi olan 17.600$ seviyesi olarak göze çarpıyor. Tekrar bu seviyeye gelmesi beklenebilir. BTC “Retest” sonrası 17.600$ üstünde tutunabilirse kısmen tehlike geçti diyebiliriz. Aksi takdirde daha olumsuz bir senaryo ve Ayı piyasasına giriş ile ilgili yorumlar yapmaya başlayabiliriz.

Dün düşüşlerden yaklaşık 8 saat önce, haftalık olarak teknik ve temel olarak görünümün iyi olmadığını paylaşmış ve yatırımcılarımızı uyarmıştık. Risklerinizi minimize etmek için bizi takip etmeye devam edin.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Haftaya Teknik ve Temel Olarak Kötü Başladı, Bitcoin'de Boğa Sezonu Bitiyor Mu?

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu