Bitcoin

Bitcoin 9000 Doları Geçti! Fiyat 9500 Doları Gördü!

Bitcoin yükselişine tam gaz devam ediyor.

Nexo

Bitcoin 24 saat içerisinde sert yükselişleri ile önce 8500 dolar seviyesine kadar hızlı bir yükseliş yaşadı. Bu seviyede gözler 8800 dolar direncinde olurken 9000 doların geçilip geçilmeyecek olduğu ise merak konusuydu.

An itibarı ile 9000 dolar direncini de kuvvetli bir şekilde kıran Bitcoin, 9400 dolar seviyelerinde işlem görüyor. 24 saatlik olarak yatırımcısına yüzde 25 oranında kazandıran BTC, 9000 doların üzerine güçlü bir şekilde çıkması trendini “yükseliş” yönüne çevirdi.

Bitcoin’deki bu yükselişin arkasında Çin Devlet Başkanı’nın yaptığı açıklamalar olduğu ifade ediliyor.

İlgili Haber  Bitcoin'in Büyük Yükselişinin Ardında Çin Mi Var? Fiyat Daha Da Artabilir

Öte yandan dakikalar önce kaleme aldığımız Bitcoin analizinde Bitcoin’in artışına devam edebileceğine değinmiştik.

İlgili Haber  "Bitcoin İçin 2017'dekini Gölgede Bırakacak Boğa Sezonu Kapıda"

Kripto para piyasasının genel durumuna bakıldığında ise 250 milyar dolara yaklaşan piyasa hacmi ve yüzde 68 oranında olan Bitcoin hakimiyeti dikkat çekiyor.

Öte yandan Bitcoin’in bu kadar kısa sürede ciddi artış yaşamasına karşın fiyatında sağlam bir düzeltme yaşamadığı da dikkatlerden kaçmıyor. Bu kadar hızlı yükselişlerin ardından fiyat genelde geri çekilme yaşayabilir. Uzmanlar böylesine hızlı dönemlerde yatırım yaparken dikkatli olunması konusunda uyarıyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı