AltcoinBitcoin

Bitcoin Balinası Michael Saylor, Altcoinler Hakkında Açıklamada Bulundu!

Michael Saylor'un açıklamalarını aktardık.

En büyük kurumsal Bitcoin yatırıcısı olan ve elinde 90.000’den fazla BTC tutan Microstrategy şirketi CEO’su Michael Saylor, kripto para piyasası hakkında açıklamada bulundu.

Bugünkü Çin yasaklamalarını eleştiren ünlü CEO, “Son 10 yılda hiçbir şey Çin’de yasaklanan teknolojilerden daha fazla zenginlik yaşatmadı” diyerek aslında BTC için ilerleyen dönemde ciddi yükseliş beklediğinin de altını çizmiş oldu.

İlgili Haber
Çin, Bitcoin ve Kripto Paraları Yine Yasaklıyor! İşte Detaylar

Gün içerisinde altcoinler hakkında da açıklama yapan Saylor, şu ifadeleri kullandı:

Bence altcoinlerinizi satıp Bitcoin almalısınız. Herkes altcoinlerin potansiyelini abartıp ve Bitcoin’in değerini küçümsüyor. Stabilcoinler ve diğer birçok altcoin menkul kıymet kategorisinde ve ilerleyen süreçte bunlar problem olacak.”

Daha önceki açıklamalarında bazı altcoinlerin işlevsel olduğunu ve ilerleyen süreçte çok iyi yerlere gelebileceğini de aktaran Saylor, aslında bu açıklaması ile altcoinlerin yüzde 90’ından fazlasını “çöp” olarak değerlendirmiş oldu.

SEC ilerleyen günlerde altcoinlere menkul kıymet diyebilir ve bu sebeple izinsiz menkul kıymet yayınlamaktan kripto para borsalarında da problemler olabilir diyen ünlü CEO, bunun yaşanması durumunda DeFi platformların kapanmak zorunda olduğunun da altını çizdi.

Özellikle merkeziyetsiz olan platformlarda hiçbir kimlik doğrulama yapılmadığına ve bu durumun büyük bir problem olduğuna dikkat çeken ünlü isim, geçtiğimiz aylarda özellikle Ethereum’a sıcak bakan açıklamalar yapmış olsa da yönünün şu an için tamamen Bitcoin’de olduğu mesajını açıkça vermiş oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu