Bitcoin

Bitcoin Beklenenden Yakın Zamanda Yükselebilir

Bitcoin fiyatı 2019 yılının 6 ayında yükselmeyecek olduğu iddiaları ile gündemi kısa süre önce meşgul etmişti.

Bitcoin fiyatının beklenenden daha kısa sürede yükselmesini sağlayabilecek bazı nedenler var. Bitcoin fiyatını yükseltebilecek etkenler olduğu kadar düşürebilecek etkenler olması ve fiyatın sürekli olarak belirli etkenlerden etkilenerek yatırımcıları üzen ve piyasada derin bir algı yaratan nokta. Bitcoin fiyatındaki en ufak bir değişimin piyasa için önemi oldukça fazla. Bitcoin Cash veya diğerleri piyasa hacmi ve fiyatlarını çok fazla etkilemezken, Bitcoin’in tek başına piyasada büyük bir yer edinmiş olması ve %51.2 oranında yer kaplıyor olması piyasada tüm kripto paralar arasında tek başına birinci sırada olmasının asıl sebeplerinden.

2019 yılında kötü bir yıl geçmeyebilir

2018 yılının sonlarına doğru birçok kripto para analisti fiyatların 2019 yılında çok yükselmeyecek olduğunu, beklentilerin altında kalacak olduğunu ve ilk 180 gün boyunca Bitcoin fiyatının yükselmesinin asla beklenmemesi uyarısında bulunarak yatırımcıların gözünü korkuttular. Bitcoin hakkında yeni yapılan açıklamalar ise kısa süre içerisinde olmasada gelecek 3 ay içerisinde tekrar piyasada durumu toparlayabilecek olduğu ve piyasa hacmi ile Bitcoin fiyatının tekrar yükselmesi yönünde. Analistlerin yorumlarına ne kadar güvenilebilecek olduğu ise meçhul.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu