Kripto HaberleriBorsaBitcoin borsası Binance, Bugün İtibari İle Türk Lirası Çiftlerini Desteklemeye Başladı

Bitcoin borsası Binance, Bugün İtibari İle Türk Lirası Çiftlerini Desteklemeye Başladı

Takip et

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Binance, Türkiye saatiyle bugün 13.00’ten itibaren Türk lirası çiftlerini listelemeye başladı. Binance.com’da listelenen kripto para çiftleri şunlar: BUSD/TRY, BNB/TRY ve BTC/TRY.

Yetkililer, BUSD’nin Türk yatırımcılar tarafından Türk lirası ile işlem göreceği açıklamasında bulundu ve Türk lirasının Papara platformu üzerinden aktarılabilecek olduğunu ifade ettiler. İlerleyen dönemde ise Binance borsasında doğrudan banka transferiyle para yatırmak mümkün hale gelecek ve Binance üzerinden Türk lirasıyla Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paralar alınıp satılabilecek.

Binance Türkiye Kripto Para Pazarına Hakim Olmayı Hedefliyor

Binance borsası, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Türkiye’ye ziyaretinden bir hafta önce Türk lirası ile işlem yapılacağı açıklamasında bulunmuştu. Zhao, Türkiye’nin kripto para sektörü konusunda oldukça hevesli olduğu üzerinde durmuş ayrıca Türkiye’nin kripto para sektörü için büyük önem arz ettiğini sözlerine eklemişti.

İlgili Haber
Binance'den Türk Lirası İle Bitcoin Nasıl Alınır?

Türk Lirası “Level” Atladı

Binance’in yaptığı son hamleyle kripto para sektöründe büyük bir adım daha atmış olan Türkiye daha önce de Huobi borsasının Türk lirası ile işlem hizmeti sunacağı haberiyle gündeme gelmişti. Huobi bununla da kalmamış Türkiye’de resmi bir ofis açma kararını da hayata geçirmişti.

İlgili Haber
Huobi TL İle İşlem Yapılmasına İzin Verecek!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları