Bitcoin

Bitcoin (BTC) Bir Anda Sıçrama Yaşadı: BTC Fiyatı İçin Hedef Ne?

BTC, 39.000 dolar direncine ulaştı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), iki kere 30.000 doların altına sarktıktan sonra yeniden toparlanmaya başladı.

Bitcoin fiyatı tam da 30.000 doların altına son bir sarkma daha yaptıktan sonra yükselişe geçti ve önce 32.000 dolar, devamında 34.000 dolar, son olarak ise 38.000 dolar dirençlerinin üstüne çıktı.

BTC Yeniden 38.000 Dolar Üzerinde

Bitcoin, pazar gecesi yaşadığı ani ivme ile beraber 40.000 dolara çok ama çok yaklaştı. 40.000 doların daha önceki rekora giden kritik direnç olduğu ve bunun kırılması ile asıl hareketin başladığı biliniyor.

Asya piyasalarının hareketlenmesi ile 38.000 dolarda tutunduğunu kesinleştiren BTC, şu an için 42.000 doları hedefliyor.

BTC fiyatı 24 saat içerisinde %12 yükselirken, ETH %8, Binance Coin %7, Cardano %12, XRP %9, Dogecoin %13 ve Polkadot ise %11 yükseliş kaydetti. Bu da yükselişe yine kesinlikle BTC’nin önderlik ettiğini göstermekte.

Bitcoin’İn yükseliş sebebi ise birden fazla. Buna rağmen en etkili ve en yakın tarihli gelişme, Amazon’un Bitcoin ödemelerini kabul edeceği söylentisi olabilir. Amazon’un ve eski CEO Jeff Bezos’un Bitcoin ile 8 altcoini platformda ödeme yöntemi olarak kabul edeceği haberi kripto para sektöründeki gidişatı bir anda değiştirdi.

İlgili Haber
Söylentiler: "Jeff Bezos'tan Talimat Geldi! Amazon Bitcoin ve Bu 8 Altcoin İle Ödeme Kabul Edecek"

Buna ek olarak Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta yaptığı olumlu açıklamalar da kesinlikle kötü gidişatı değiştirmeyi sağladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
RIDVAN KIRKAPLAN (ekonomist ve stratejist) twitter

Ben bu haberi twitter adresimden 3 ay önce ve tüm dünyadan önce paylaşmıştım. Tabi fazla takipcim olmadığı için sessiz kaldı twitim. Gören ise kanıt istiyordu. Amazon’dan Üst düzey bir yönetici diye söylemiştim.


Başa dön tuşu