AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin'de güncel görünüm ne? Nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte detaylar...

Kripto para piyasasında dün akşam saatlerinde beklenmeyen bir olay yaşandı. 2009 yılında üretilen ve 11 yıldır hiçbir şekilde hareket ettirilmeyen 50 adet BTC başka bir cüzdana aktarıldı. Konu ile ilgili detaylı haberleri aşağıdaki linklerden bulabilirsiniz:

İlgili Haber
2009 Yılında Üretilen Bitcoinler Harekete Geçti! Satoshi Nakamoto Gün Yüzüne Mi Çıkıyor?
İlgili Haber
Adam Back: 11 Yıl Önceki BTC'ler Satoshi'ye Ait Değil!
İlgili Haber
Fran Finney: "11 Yıl Önceki Cüzdandan Aktarılan BTC'ler Kocama Ait Olanlar Değil!"

Tam bir yılan hikayesine dönen bu olay, piyasada “Satoshi elindeki BTC’leri satıyor mu?” şeklinde algı oluşturdu ve birçok yatırımcı panikleyerek satış yapma yolunu tercih etti. Oluşan sert satış baskısı sebebiyle fiyat birkaç dakika içerisinde 9800 dolarlardan 9300 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Genel tabloya bakıldığı zaman kök cüzdanlardan yapılmış olan bu hamle aslında piyasada çok da büyük bir iz bırakmadı. Genel manada 9300 dolar seviyelerinde tutunan BTC, gün içerisinde çokça kez bu seviyeleri test etse de altına sarkmamakta direndi.

9300 bu bağlamda önemli bir destek haline gelirken özellik günlük olarak altında bir kapanış olması durumunda yön tamamen aşağı dönebilir ve 8700 – 8900 seviyelerine kadar bir sarkma olabilir. Günlük kapanış öncesi, gün içerisinde de 9100 dolar seviyeleri önemini hala koruyor ve bu seviyenin kırılması da yine satış baskısını arttırabilecek en önemli faktörlerden.

Günlük periyota bakıldığı zaman trend oluşumu düşüşten çok yatay bir hareket sergiliyor, daha önce çokça “ayı boğa kavgası” görülen 8700 – 8900 dolar seviyeleri ana destek olarak görülürken, 9700 – 9950 dolar seviyeleri de ana direnci oluşturuyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Daha düşük periyotlara inildiği zaman ise yine belirtilen 8700 – 8900 dolar aralığı kendini gösterirken, güncel durumdaki 9300 – 9500 dolar seviyelerindeki fiyat sıkışmasının daha önceki dönemde de (15 – 17 Mayıs) yaşandığı görülüyor. Bu bağlamda 9300 dolar destek seviyesi olurken 9500 dolar seviyesi ise direnç seviyesi olarak kendini gösteriyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Trendin oluşumunu takip etmek için için günlük kapanışlarda bu seviyeleri göz önünde bulundurmak son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu