blank
BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Fiyatı Tekrar 40.000 Doları Gördü!

Bitcoin son günlerde yatırımcısını korkutmuş olsa da 40.000 dolar üzerine yükselerek tekrar dikkatleri üzerine çekti.

Geçtiğimiz günlerde BTC, 8.000 dolarlık fiyat gerilemesi ile son ayların en büyük düşüşünü yaşadı.

İlgili Haber  Bitcoin'de (BTC) Son 10 Ayın En Büyük Düşüşü! Fiyat 8.0000 Dolar Geriledi

Bu süreçte yatırımcılara ciddi zarar ettiren, özellikle de yeni yatırımcıları piyasadan soğutan BTC, “düşüş trendi başladı mı?” şeklinde soruların sorulmasına sebep oldu.

Daha önceki analizlerimizde de belirttiğimiz gibi büyük resimde 28.000 dolarlık seviyenin altına düşülmediği sürece hala yükseliş trendinin devam ettiğini ve korkulacak bir şeyin olmadığını ifade etmiştik.

Özellikle borsalarda git gide azalan BTC miktarı ve kurumsal yatırımcının Bitcoin’e olan ilgisinin azalmaması, 30.000 dolar seviyelerine kadar düşlen fiyatın tekrar yükselişler yaşamasını sağladı. Yayın saatine göre 40.000 dolar seviyelerini gören BTC, tekrar bu önemli seviyeyi görmesiyle birçok yatırımcının dikkatini çekti.

İlgili Haber  İşte "Bitcoin'de (BTC) Korkulacak Bir Şey Var Mı?" Sorununun En Net Cevabı!

Özellikle Bitcoin’in önündeki en büyük engel, daha önce gördüğü 42.000 dolar seviyeleri olurken 40.000 dolar üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda bu seviyenin tekrar test edilebileceği tahmin ediliyor.

Özellikle yeni yatırımcılara zirveden mal alınmaması uyarısında bulunan uzmanlar, alış yönlü hamlelerin gevşemeler oldukça yapılması gerektiğini ifade ediyor.

Bitcoin fiyatını anlık olarak sitemizden takip edebilirsiniz: Bitcoin fiyatı

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu