AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Hakkında Yıllardır Dillendirilen Fiyat Teorisi Çöktü! İşte Tarihsel Veriler

Kripto para piyasasında Bitcoin için yıllardır dile getirilen ünlü teori son düşüşler ile birlikte çökmüş olabilir mi?

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 18.000 dolara kadar geriledi ve geçtiğimiz hafta boyunca bulunduğu 20.000-23.000 dolar bandına yeniden çıkmayı başaramadı.

BTC fiyatı son 24 saatte %10.76 değer kaybederken piyasa değeri de 349 milyar dolara kadar indi. Böylelikle Kasım ayındaki rekor seviyesine oranla %73’lük bir düşüş sergiledi.

Bitcoin’in fiyat düşüşü aynı zamanda önemli bir fiyat seviyesinin, yani Bitcoin’in bir önceki yükseliş döngüsündeki tüm zamanların en yüksek seviyesinin de kırıldığı anlamına geliyor.

BTC’nin hareketleri tarihsel olarak incelendiğinde fiyat rallilerinin ani düşüşler tarafından takip edildiği ve bunların birkaç aydan iki yıla kadar sürdüğü görülüyor. Kripto para yatırımcıları ve spekülatörler bu periyotlara “döngü” adını veriyor ve yeni fiyat hedefleri için bu tarihsel fiyat seviyelerini hedefliyor.

İlgili Haber
Piyasa Düşerken Bir Büyük Stablecoinin Daha Fiyatı 1 Doların Altına İnmeye Başladı!

Bitcoin Fiyatının Bir Önceki Döngüsündeki Rekor Seviyesinin Altına Hiçbir Zaman İnmeyeceği Teorisi Çökmüşe Benziyor

Bazı kripto para yatırımcıları BTC fiyatının bir önceki rekor seviyesinin altına hiçbir zaman inmeyeceği teorisini atmıştı. Bu teori 2018 yılındaki düşüşte işe yarasa da mevcut döngüdeki fiyat hareketiyle birlikte geçerliliğini yitirmişe benziyor.

2017 yılındaki ralli sırasında BTC fiyatı o zamanın en yüksek seviyesi olan 19.783 dolara yükselmiş ve bir ay kadar sonra yeniden dört haneli fiyat seviyesine kadar düşüş göstermişti.

2013-2014 yılındaki döngüde ise Bitcoin fiyatı o zamanki rekor seviye olan 1.127 dolara kadar tırmanmış ve 2018 yılındaki düşüş sırasında da bu seviye korunmayı başarmıştı.

BTC fiyatındaki düşüş ile birlikte bugün genel kripto para piyasasında da düşüş gözlendi. Ethereum fiyatı %14 değer kaybederek 915 dolara kadar geriledi. ETH, 2017-2018 döngüsündeki 1.448 dolarlık rekorundan çok daha düşük bir seviyeden işlem görüyor.

İlgili Haber
Bitcoin 20.000$'ın Altına İnerken 5 İndikatör Alım Sinyali Veriyor!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

O.cocuklari naapmaya çalışıyo

Anonim

Sirktiler koinle millei kriptoda


Başa dön tuşu