coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Nihayet Geri Mi Döndü? Bloomberg Analisti Canlı Yayında Açıkladı!

Bitcoin (BTC) Nihayet Geri Mi Döndü? Bloomberg Analisti Canlı Yayında Açıkladı!

3IQ Corp Araştırma Müdürü Mark Connors Bloomberg'de katıldığı programda Bitcoin hakkında konuştu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği üzere Bitcoin (BTC) fiyatı gerçekleştirdiği son etkileyici ralli ile birlikte 10 aydır uzak olduğu 30.000 dolar seviyesinin nihayet üstüne çıktı.

Bu yeniden canlanmanın arkasında ne var ve Bitcoin temelli geri mi döndü? Alix Steel ve Guy Johnson tarafından sunulan “Bloomberg Markets” programında 3IQ Corp Araştırma Müdürü Mark Connors’a yöneltilen günün sorusu buydu.

Mark Connors: “Bitcoin Geri Döndü”

Bitcoin ve Ethereum fonları ve ETF’leri sunan Kanadalı bir yatırım fonu olan 3IQ Corp’un araştırma ekibini yöneten Connors şunları söyledi:

“Bitcoin’de madenciler geri geldi. BTC geçtiğimiz yıl olağan döngüsünden geçti.

Sam Bankman-Fried olayları sayesinde artık kripto para borsalarının Bitcoin depolaması konusunda yasal bir örneğe sahibiz. Buna daha önce sahip değildik ve buna ihtiyaç vardı.

Yani Bitcoin’in geri döndüğünü söyleyebiliriz.”

Connors, konuşmasının devamında BTC hakkında bilgisi olmayan ve BTC’ye inanmayan “turistlerin” ayıklandığını söyledi. Analist ayrıca FED’in ve ABD Hazine Bakanlığı’nın hamlelerinin ABD dolarına Bitcoin karşısında yardımcı olmadığını savundu.

İlgili Haber  Bu Altcoinin İsmi Değişiyor: Geliştiriciler Köklü Değişiklikler Açıkladı! Fiyatta Hareketlilik Yaşanıyor

Sunucunun BTC’nin bir yatırım olmak için halen çok zayıf olup olmadığı sorusunu cevaplayan Connors, şunları söyledi:

“Volalite olarak bakıldığında kesinlikle halen spekülatif bir varlık. Benimsenme açısından bakıldığında ise 100 ila 200 milyon insanın BTC sahibi olduğu söyleniyor. Soruna gelecek olursak, evet biraz olabilir.

Ancak hiçbir zaman satın alın demiyoruz, BTC hakkında okuyun diyoruz.

Benimsenmenin şu anda yaşandığını düşünüyoruz ve ayrıca Bitcoin’in gelecekte altına ek olarak merkez bankalarının rezerv varlığı olarak kullanılacağına inanıyoruz.”

Connors ayrıca BTC fiyatının 3 yıl yükseliş ve 1 yıl düşüş şeklinde bir döngü sergilediğini savundu. Bunun kaynağının da yarılanma (halving) olayı olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail