AltcoinAnalizBitcoinEthereumLitecoinXRP

Ünlü Analistler Bitcoin ve Altcoinlerin Gidişatı İçin Hangi Yorumlarda Bulundu? İşte Detaylar

Piyasa dalgalanmalarının etkileriyle ilgili farklı düşünceler paylaşan analistlerin yorumlarını sizin için derledik. İşte detaylar...

Analistlerin çoğuna göre kripto para piyasasıyla ilgili tablo hala olumlu değerlendiriliyor. Çoğu analist uzun vadeli yükseliş eğiliminin hala aktif olduğunu düşünürken bazıları BTC ve altcoinlerin bir süre yatay işlem yapabileceği görüşünü paylaşıyor. Bazıları da BTC’nin düşüşe geçeceğini düşünüyor.

BTC’de yaşanan güncel düşüşler tüm piyasayı aşağıya çekiyor. Bitcoin son zamanlarda bir aşağı bir yukarı yönlü hareket ederek sadece yatırımcıları değil analistlerin de kafalarını karıştırıyor ve analistler de farklı fiyat öngörülerinde bulunuyor. Sizin için piyasada önde gelen analistlerin kripto paralar ile ilgili görüşlerini derledik…

Selcoin: BTC Orta Vadede Yükselecek

Bitcoin için maximalist tahminlerde bulunan ünlü Türk analist Selcoin, BTC’nin yakın zamanda 8500 dolar seviyelerine çıkabileceğini öngörüyor. Orta ve uzun vadede ise çok olumlu öngörülerde bulunan Selcoin, 2020 senesinin Bitcoin için çok iyi geçeceğini ve yeni rekorlar kırılabileceğini ifade ediyor.

İlgili Haber
Ünlü Türk Analistten Bitcoin Fiyat Öngörüsü

Josh Rager: Bitcoin’de trend aynı kaldı! Düşüşe devam!

Rager’a göre Bitcoin son yükselme eğilimiyle birlikte yeniden bir sıçrama yaptı ancak bu yine de düşüşlere engel değil. 6.650’den 7.800 dolara çıkan BTC’nin yüksek zaman dilimlerini mükemmel olarak değerlendiremeyen Rager, kripto para piyasasında ayakta kalabilmenin kolay olmadığını, kolay olsa herkesin bu piyasada kendine kolaylıkla yer bulabileceğini düşünüyor ve genel hareketlenmenin şu anda aşağı yönlü olarak hareket edebileceğini savunuyor.

Wüsten: XRP’de boğa koşusunun İzlerini görmek mümkün

Yorumlarını, paylaştığı grafiklerle destekleyen Wüsten, XRP’nin her 2 kış mevsiminde devasa bir boğa koşusu yaşadığını, son iki kışta da düşüşe geçmesini nedenini olası bir boğa koşusunun habercisi olabileceğini ifade etti ve XRP ile ilgili olumlu düşündüğünü belirtti.

Alex Krüger: XRP Sıfır Dolar Olacak!

XRP için bir kısım analist olumlu yorum beyan etse de son yılların en düşük seviyelerini gören XRP için Alex Krüger gibi analistler olumlu yönde konuşmuyor. Krüger’e göre XRP, 2020 yılı içerisinde ciddi değer kayıpları yaşayarak sıfır dolara düşecek.

İlgili Haber
Ünlü Analistten Korkutan Ripple (XRP) İddiası: "Fiyat Sıfırlanacak!"

Immortal Technique: Fiyat boğalar tarafından yeniden 8 bin dolara İtilecek

BTC’nin genel gidişatın tersine bir tavır sergilemesini bekleyen analist, Bitcoin boğalarının fiyatı yeniden 8 bin dolara iteceğini ifade ediyor. Alım satım hacimlerindeki hacim artışının bu dönemde kilit rol oynayacağını ifade eden analist, şu anda bir yükseliş için hacimlerin düşük olduğunu belirtti.

Bitcoin Jack: XRP, BTC’ye göre Değer Kazanacak

XRP’nin BTC’ye dalgalanma yaşayabileceğini düşünen analist, XRP’nin yeniden yükselişe geçeceği yorumunu yapıyor. Jack’e göre Bitcoin direnç seviyelerini aşar ve 8000 dolar üzerine çıkarsa altcoinler özellikle de XRP sıçrama yaşayabilir ve değer kazanışında BTC’yi sollayabilir.

Aayush Jindal: Ethereum kritik bölgelerde İşlem görüyor

Ethereum’un kritik noktalarda seyrettiğini belirten analist, ETH’nin yükseliş için 142 dolarlık seviyeyi tutmak zorunda olduğunu düşünüyor. Özellikle haftalık kapanışlarda ETH’nin 140 dolar altına düşmesi birçok analist tarafından olumsuz olarak değerlendiriliyor ve 140 doların önemli bir destek olduğunu ifade ediliyor.

Denys Serhiichuk: Bitcoin’nin kritik seviyesi 8.000 dolar

BTC 8.000 dolar bandını aşamazsa fiyat 7.500’ün altında bir seyre devam edecek diyen ünlü analist, kritik seviye olarak 8.000 doları işaret ediyor. Genel görüş olarak ise özellikle 9.000 dolar seviyesi BTC’de trendin “yükseliş” yönüne geçmesi için çok önemli bir seviye.

Crypto Birb: 7.960 dolar Bitcoin’in yükselişini başlatacak

Bitcoin’in 9.100 dolara yükselebilmesi için 7.960 doların üzerine çıkması gerektiğini savunan analist, bu seviyenin aşılamaması durumunda 5.400 dolara kadar düşüş yaşanacağını tahmin ediyor.

Dip nokta her ne kadar birçok analist için 6450 dolar seviyesi olsa da Crypto Birb dip seviyesini 5.400 dolar olarak belirlemiş durumda. Özellikle Aralık ayı içerisinde BTC’nin bu kritik dirençleri kıramaması durumunda düşş yaşayacağı tahmin ediliyor.

NebraskanGooner: Haftalık grafikler Bitcoin’in düşüşe devam edeceğini gösteriyor

BTC’nin düşüşlerine devam edeceğini savunan ünlü analist, son zamanlarda yükseliş sinyalleri verilse de büyük resme bakıldığı zaman BTC’de düşüş yönlü bir hareket olduğunu ifade ediyor. BTC’nin uzun vadeli haftalık direnci altında kaldığını ifade eden analist, bu sebeple BTC’de düşüş beklediğini ifade ediyor.

Jonny Moe: Bitcoin 6 bin dolara düşebilir

Bitcoin’in genel bir düşüş eğilimi gösterdiğini belirten Moe, BTC’nin yeniden 6.000 dolara kayabileceğini düşünüyor. Ancak orta ve uzun vadede halving (yarılanma) olayı etkisi ile bir trend çizgisi belirleyen ünlü analist, fiyatın yarılanma etkisi ile 10 bin dolar üzerine çıkabileceğini belirtiyor.

Mati Greenspan: BTC’yi bir sonraki yükseliş öncesinde kısa bir konsolidasyon dönemine bekliyor

Bitcoin’in yakın bir gelecekte tekrar yükselişe geçebileceğini düşünen analist, BTC’nin bir sonraki hamlesinden önce kısa bir öteleme dönemine girebileceğini iddia ediyor. Öte yandan 2020’nin Mayıs ayında olacak halving olayına değinen ünlü analist, fiyatın bu etki ile ciddi şekilde artacağını öngörüyor.

Crypto Einstein: BTC 100 bin dolar yolcusu

Ünlü analist Crypto Einstein 2017’deki rekor yükselişin geçmişte olan halving etkileri ile olduğunu belirterek, 2020’de olacak olan halving olayının da BTC için çok olumlu olacağını ifade ediyor. Önümüzdeki halving olayı ile beraber BTC’nin 300.000 dolara kadar çıkmasını öngören analist, iddialı bir tahminde bulunuyor.

SpartanBlack: Bitcoin ve altcoin piyasasından çıkmak Zamanın Amazon hissesini satmakla aynı değerde!

Ünlü analist, şu an kripto para piyasasından çıkmanın 2000-2003 yıllarındaki Alibaba ve Amazon gibi sektörün babası isimlerin hisselerini satmakla aynı değerde olduğu inancında. Bu hisseler o dönemde her ne kadar düşük seviyelerde olsa da şu anda rekor seviyelere ulaşmış durumda. BTC’nin fiyatını da bu hisseler ile bağdaştıran analist, ilerleyen dönemlerde ciddi yükselişler bekliyor.

Tone Vays: Bitcoin 4.500 Dolara Kadar Gerileyebilir

Tone Vays, Bitcoin’in Haziran ortasında başlayan düşüşte devam ettiğini, düşüşe devam edeceğini ve sürdürülebilir bir boğa koşusu başlamadan 4.500 doları görmesini beklediğini ifade ediyor. Vays için kısa vadede 7.900 dolarlık seviye BTC için kilit seviyeyi ifade ediyor. Analist, eğer bu seviye yakın dönemde kırılamazsa 4.500 dolarlara bir düşüş olabilir şeklinde konuşuyor.

Chayanika Deka: Litecoin Kötü Bir Görüntü Çiziyor

Litecoin kritik seviyeleri tutmaya çalışırken kısa vadede olumlu yönde bir kırılma görülmediğini belirten analist,  LTC’nin 43 dolarlık desteğin altına bir düşüş beklediğini ifade ediyor. Analist, BTC hareketleri eğer aşağı yönlü hareket ederse LTC 43 doların altına düşülebilir şeklinde konuşuyor.

CryptoMichNL: Bitcoin 13 bin dolara Yakın

Analiste göre Bitcoin’de şu anda düşüş trendi devam etse de genel olarak uzun vadeli yükseliş eğilimi sürüyor.  Önümüzdeki birkaç ay yatay bir seyir olabileceğini belirten ünlü analist, orta vadede 13.000 doların görülebileceğini ifade ediyor.

Öte yandan BTC’nin tekrar rekor seviyelere ulaşabilmesinin mümkün olup olmadığı hakkında kaleme aldığımız makaleyi de buradan okuyabilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000 Doları Görebilecek Mi? Maddeler Halinde Sıraladık!

*Yatırım tavsiyesi değildir. Analistlerin görüşleri aktarılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu