HaberlerKripto Para

Bitcoin Devi Grayscale Kripto ETF’i İle Avrupa’ya Açılıyor!

Grayscale Avrupa'daki ilk ETF'ini sunmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük kripto para varlık yöneticisi Grayscale Investments Avrupa’daki ilk ETF’ini piyasaya süreceğini açıkladı.

Avrupa’daki ilk ETF’i olacak olan “The Grayscale Future of Finance UCITS ETF (GFOF)” isimli ETF, Londra Menkul Kıymetler Borsası, İtalya Borsası Italiana ve Almanya Deutsche Börse Xetra’da işlem görmeye başlayacak.

Grayscale’nin ETF’i yatırımcılara finans, teknoloji ve dijital varlıklar alanında faaliyet gösteren şirketlere maruz kalma imkanı sunacak.

Finansal hizmetler ve teknoloji şirketlerinin dijital ekonomideki performansını izlemek için Ocak ayında Bloomberg ile ortaklaşa oluşturulan “Bloomberg Grayscale Finans Geleceği Endeksi’ni” takip edecek olan ETF, 17 Mayıs’ta işlem görmeye başlayacak ve Avrupa’daki yatırımcıların kullanımına sunulacak.

Bu endekse PayPal, Coinbase Global, Block (eski adı ile Square), Robinhood ve Argo Blockchain gibi şirketler dahil bulunuyor.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Graysacele olarak bizim için dijital ekonomi, öncelikle dijital varlıkların çoğalmasıyla yönlendiriliyor.

Grayscale ürünlerine yönelik hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılardan artan küresel talep var. Bu talep karşısında Avrupa’daki ilk ETF’i sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Grayscale’in küresel ETF’ler başkanı David LaValle ise “GFOF ETF aracılığıyla, Avrupalı ​​yatırımcılar artık küresel finansal sistemin evriminde çok önemli olan şirketlere maruz kalma fırsatına sahip olacaklar.” dedi.

Grayscale Şubat ayında Bloomberg ile beraber oluşturulan aynı endeksi izlemek için New York’ta da bir ETF başlatmıştı.

Grayscale aynı zamanda “Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) spot Bitcoin ETF’ine” dönüştürmek için SEC’e başvuruda bulundu ancak henüz başvurusu onaylanmadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu