BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Dostu Senatöre Destek Geldi!

ABD'li senatörler kripto paraların düzenlenmesine ilişkin tasarıda birlikte çalışacak.

Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin ABD’deki en güçlü destekçilerinden biri olan Wyoming senatörü Cynthia Lummis kripto para birimleri için hazırladığı yeni tasarıda Demokrat senatör Kirsten Gillibrand ile birlikte çalışacak.

ABD’li Senatörlerden Kripto Para İşbirliği!

ABD’li senatörler dün gerçekleşen “Politico Live” etkinliğinde kripto yasa tasarısında güçlerini birleştirdiklerini açıkladı.

Senatörler kripto para birimleri ile ilgili düzenleyici netlik vaat eden tasarıyı henüz sunmadı.

New York senatörü Gillibrand, açıklamasında henüz sürecin başında olduklarını belirterek önümüzdeki birkaç hafta içinde yasayı sunmak için Lummis ile çalıştığını söyledi.

“Tasarı bankacılık, vergiler, mahremiyet ve tüketicinin korunması da dahil olmak üzere bir dizi konuyu kapsayacak.

Üzerinde çalıştığımız tasarı kripto para endüstrisinin gelecekte potansiyel olarak nasıl düzenlenmesi gerektiğine dair geniş tabanlı bir düzenleyici çerçevesi olacak.”

Ayrıntıları henüz açıklamayan senatörler Gillibrand ve Lummis söz konusu tasarının SEC’in menkul kıymetler için kullandığı mevcut tanımları değiştirmeyeceğini söyledi.

Gillibrand amaçlarının bir şeyleri değiştirmek olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para endüstrisi büyüyüp genişledikçe ihtiyaç duyduğu tanım ve koşulları kendisi oluşturacak.
Bu bağlamda mevcut parametreleri, mevcut tanımları alacağız ve ardından farklı türdeki ürünleri farklı yerlere yerleştireceğiz.”

Tasarı ayrıca, kripto vergi raporlama önlemlerini artırmayı amaçlayan ve yakın zamanda onaylanan altyapı yasası ilgili soru işaretlerini de cevaplamayı amaçlıyor. Lummis, üzerinde çalıştıkları tasarının altyapı yasasındaki komisyoncu tanımını da netleştirdiğini ekledi.

İlgili Haber
2022'nin İlk Bitcoin Yasa Tasarısı Belli Oldu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu