Analiz

Bitcoin Fiyatı 10.300 Dolara Yükseldi – Altcoinler Düşecek Mi?

Bitcoin fiyatı gün içerisinde düştükten bir süre sonra eski fiyat seviyesine geri döndü.

Bitcoin fiyatında düşüş yaşanmasının ardından kripto paraların değerinde de düşüşler tekrar analistlerin gündemine girdi. Kripto para birimi sahipleri 10.000 dolar altına gerilemiş fiyat sonrasında panik satışlar yaparken, beraberinde bazı kripto para birimi yatırımcısı kimseler ise fiyatın düşmesi sonrasında alımlar yaptılar. Bitcoin alımı yapan yatırımcılar %4 kadar gün içerisinde kazanç elde ederken, 9.800 dolara yakın fiyatlardan alım yapan kripto para birimi yatırımcılarının daha fazla kazanç elde etmesinin ardında fiyatın tekrar yükselişe geçmesi yatıyor. Yeni yükseliş 10.300 dolara yükselen Bitcoin’e yatırımcıların tekrar alım talepleri göstermesine neden olurken, beraberinde bazı kripto para birimi yatırımcıları da fiyatın düşecek olduğunu düşünerek 10.300 dolardan alım yapmamayı düşünüyorlar.

BTC fiyatının 10.300 dolara yükselmesinden hemen sonra bazı altcoin fiyatlarında düşüş oluştu.

Altcoinler bu hafta çok büyük değer kazandılar. Altcoin %20’ye kadar değer kazanırken, Bitcoin ise %1 kadar günlük çok etkisi olmayacak düşüşler yaşadı ve genel fiyat durumunu kısa süre içerisinde bu yükselişlere karşı korumayı başardı.

Bugün ise sabah saatlerinden sonra balinaların 150 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapması sonrasında fiyatlar geriledi ve 10.000 doların altına düştü. Balinalara tepki gösteren yatırımcılar fiyatı 10.000 dolar altına düşüren bu eylemlerin arkasında olanların Bitcoin’i en fazla düşüren ve Bitcoin fiyatı üzerinde en fazla nüfuz gücüne sahip kişiler olduğunu tekrar çeşitli platfromlarda tartışmaya başladılar. Bitcoin’in düşmesi ile beraber altcoin fiyatlarında da düşüşler gündeme gelmiş olsa da yatırımcıların birçoğu Bitcoin fiyatının gün içerisinde tekrar eski seviyesine yükselmesini beklemiyordu.

Ethereum, XRP, XLM, LTC bu haftanın en çok kazandıran altcoin kripto para birimleri oldu. Altcoinler bu hafta Bitcoin’e göre çok fazla kazanç elde ederken, yatırımcılarına %20’den fazla kazanç elde ettiren altcoinler mevcuttu. XRP ve ETH en fazla kazandıran altcoinler olurken, piyasa hacimleri de çok fazla kısa süre içerisinde artış gördü.

Bitcoin’in orta vadeli fiyat görünümü yatırımcıların kazanç elde edebileceğini gösterse de analistler uzun vadeli planlar yapanların daha fazla güvende olacaklarını ve daha fazla bekledikleri kazanca erişebilecek olduklarını ifade ettiler. Bitcoin alımı için bugün uygun bir zaman olabilir ancak kısa vadede çok büyük fiyat artışı bekleyenler bugün yatırım yaparsa kısa vadede beklediğini bulamayabilir.

Bitcoin fiyatının kısa vadeli görünümü 11.000 dolar seviyesine kadar yükselişten geçse bile bu fiyat seviyesinin hemen önünde 2 tane büyük engel var ve bu konuda yatırımcıların 11.000 dolar üzeri fiyat beklentileri en az 1 ay kadar kısa süre içerisinde gerçek olamayabilir.

Bitcoin alımı yerine bu dönemde yüksek fiyatlardan altcoin alımı da ciddi bir sorun olabilir. Altcoin fiyatları birden büyük ve beklenmedik fiyat artışları görüp balinalar tarafından desteklendiği için düşüş eğilimine geçmeleri mümkün. Yine altcoin yatırımı yapmak isteyen kripto para birimi yatırımcıları kısa vadede düşüşler olacağını hesaba katarak yatırım yapmalı ve altcoin yapılacak ise kısa süre en azından 7-14 gün süre ile altcoin fiyatlarının dikkatle takip edilmesi öneriliyor.

*Bitcoin ve altcoin arasında kararsız kalan yatırımcıların bu kararı vermesi bu dönemde daha zor olacağından bekleyerek karar vermeleri öneriliyor.

**Bitcoin ve altcoin fiyatları her an değişebilir.

***Kripto para biriminin fiyatları farklı borsadan farklı borsaya 200 dolar ve daha fazla fiyatta bile değişiklik gösterebilir.

****Bitcoinsistemi.com tarafından yayınlanan analiz içerikleri yatırım tavsiyesi veya önerisi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu