Bitcoin

Bitcoin Fiyatı 12.000 Dolar Seviyesinde

Piyasadaki değer kayıpları...

Bitcoin fiyatı 12.000 dolara yükseldi. 10.000 dolara kadar düşüş yaşamasından endişe edilen kripto para birimi Bitcoin’in yakın vadeli düşüşleri yatırımcıları korkutmayı başarmış olsa da yatırımcılar piyasada büyük bir satış yapmayı sürdürmek ve alımları devam ettirmek arasında kararlı ve bir yandan kararsız hareket etmek zorunda kalıyorlar. Bitcoin ve altcoin fiyatlarının giderek büyük bir düşüş eğilimine girmesi hem yatırımcıları korkutuyor, hem kripto para birimi yatırımcıları bu konudan dolayı yatırımlarının kendilerine geri dönüşlerinin çok daha az olduğundan yakınıyor. Bitcoin, kısa vadede ve uzun vadede yine geri dönüş olarak Bitcoin yatırımcılarına oldukça olumlu geri dönüşler yapabileceğini gösteren bir düzeyde. 10.000 ve 13.000 ABD Doları seviyesi arasında olması durumunda Bitcoin’i olası bir balina hamlesi dışında sıradan yatırımcıların hareketlerinin düşürmesi mümkün değil. Balinaların ise bu seviyelerden yapabilecek oldukları satışlar durumunda kripto para biriminin değeri 10.000 dolar seviyesinin altını görebilir.

Bitcoin yatırımcıları bu dönemin kritik bir dönem olduğunu ve fiyatların düşmesinden dolayı bazı problemler ile karşı karşıya olduklarını belirtirken, milyonlarca dolar yatırımı olan binlerce yatırımcı da kendi kararını vermekte zorlanıyor. Bitcoin yatırımcıları düşüşlerin ne kadar sürecek olduğundan yakınsa da bu konuda beklentilerinin düşüşlerin çok uzun sürmeyeceğinden yana düşündüklerini belirtiyorlar.

Bitcoin eğer ki uzunca bir süre yine ve yeniden düşüş eğilimine girer ise sonucu kötü olabilir ve bu sefer kripto para pazarında ciddi kayıplar ile karşı karşıya kalacak olan Bitcoin yatırımcıları piyasada güven konusunda bazı endişeler ile karşı karşıya daha çok kalabilir.

Bitcoin almakta sakınca yok

Bitcoin alacak olan kişilerin bu dönemde düşüş oluyor diye yatırım yapmaması gerektiği iddiaları ise doğru değil. Yatırımcılar mümkün olabilecek en düşük fiyatlardan yatırım yapmalı ve yatırım yaparken mutlaka kripto para biriminin değerini göz önünde bulundurmalı. Eğer düşük fiyatlar var ise ve yükseliş beklentisi az da olsa var ise kripto para yatırımı yapmakta herhangi bir sakınca yok demektir. Ancak fiyatlar düşüyor ve düşüş beklentisi büyük oranda piyasada bekleniyor ise bu durumda kripto para birimi yatırımcıları yatırım yapmak konusunda beklemeli ve yatırımlarını en azından kısa bir süre bile olsa ertelemek konusunda karar vermeliler.

Eğer yatırımcılar bu dönemde yatırım yaparlar ise Bitcoin fiyatının tekrar 13.000 dolardan sonra 15.000 doları kısa sürede görebilecek olduğu beklentisi de tutar ise kazanç elde edecek olan yatırımcılar yine bu dönemden yatırım yapanlar olabilir. Bitcoin fiyatı düşüyor olsun veya olmasın yatırımcılar kendi kararlarını verirken pazarın durumunu ve bugünü önemsedikleri gibi yarını da düşünerek yatırımlarına karar vermeleri gerek. Aksi durumda yatırımcılar milyonlarca dolar kayıplar ile karşı karşıya kalabilir ve piyasada beklediklerini hiçbir zaman bulamayabilirler.

*Bitcoin fiyatı ne kadar olacak? Diye sormadan önce piyasanın beklentisini anlamak en doğru yatırım için ilk hamleler arasında olmalı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu