AnalizBitcoin

Bitcoin Fiyatı Adeta ‘Çöktü’ – Yatırımcılar Kabusa Uyanacak! – 17.253 Dolar Seviyesine Tepki Yağdı!

Bitcoin fiyatı Türkiye saatiyle gece saatlerinde 17.253 dolara geriledi.

Bitcoin yatırımcıları büyük bir şokla karşı karşıya! Yatırımcılar 20 bin dolar rekorunu beklerken hiç beklenmedik seviye olan 17.253 dolar seviyesine düşüş yaşandı. Yatırımcıların merakla beklediği ve “birkaç saat içerisinde görürüz” dedikleri 20.000 dolar rekorunun görünen o ki kısa süre içerisinde olmamasının da mümkün olabileceği anlaşılmış oldu.

Gece saatlerinde hızlı bir düşüş gösteren Bitcoin fiyatı ilk olarak 18 bin dolarlı seviyelere geriledi, 18.900 dolarlı seviyelerde epeyce bekledi ve 19.000 dolar seviyesine ara ara çıkış gösterdi. Ancak bir çıktı, iki çıktı, üçüncüde ise çıkmayı başaramadı ve 18.500 dolar seviyesinin gerisine iniş gerçekleşti. 18.500 dolar seviyesinin altına doğru hızla gerileyen Bitcoin’in düşüşünü gören yatırımcılar dakikalar içerisinde bunu ‘2017 yılının tekrarı‘ olarak adlandırmaya başladılar ve hemen ellerindeki milyarlarca dolarlık Bitcoin yatırımını sattılar.

Tepki Yağdı!

Bitcoin fiyatının 17.253 dolara doğru hızla düşüşünün ardından ‘hızlı toparlanma‘ olarak belirtilen durum gerçekleşmedi ve fiyat en fazla 18.000 dolar sınırına kadar yükseldi. Çok kez denemesine rağmen 18.000 dolarlı seviyeleri aşamayan fiyat yükseliş-düşüş eğilimleri dikkat çekti.

19.500 dolar direncinin ‘küçük direnç’ olduğunu belirten analistler ise düzeltmelerin olabileceği uyarısında bulundular ve yeniden yükseliş için beklenmesinin ‘doğru olabilecek hamle’ olduğunu belirttiler.

İlgili Haber
2017 Yılında Yapılan Hata Yine Gündemde! - Evi, Arabayı Tarlayı Satanlar Bakın Ne Diyor! - Sakın Ama Sakın Aldanıp Bunları Yapmayın!

Ancak çok sayıda kripto para birimi yatırımcısı fiyat düşüşüne tepki gösterdi ve fiyatın 16 bin dolarlı seviyelere düşmesi durumunda ellerindeki Bitcoin varlıklarının ‘tamamını’ satacaklarını belirtmeye başladılar.

Bitcoin fiyatı bu dakikalarda 17.953 dolar seviyesinden alıcı ararken düşüş yönlü hareketlilik hâlâ devam ediyor.

*Yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu