Bitcoin

Bitcoin İçin Tarihte Bir İlk: Şehrin Çalışanlarına Resmen Bitcoin İle Ödeme Yapılacak

Miami, şehirdeki çalışanlara Bitcoin ile ödeme yapacak.

Bir süredir Bitcoin (BTC) ile ilgili açıklamalarda bulunan Miami Şehir Komisyonu Başkanı Francis Suarez, önemli bir hamlede bulundu. Suarez bundan sonra şehir komisyonuna bağlı çalışanların istemeleri durumunda Bitcoin ile ödeme alabileceklerini vurguladı.

Miami’de Bitcoin Devrimi

Florida’nın en büyük kentlerinden birisi bu konumundaki Miami’nin BTC planı ise sadece bununla sınırlı değil. Miami şehrinde belediyeye bağlı çalışanlar isterlerse maaşlarının bir kısmını, isterlerse de tamamını BTC ile alabilecek. Bu da onları itibari para veya BTC arasında tam bir seçim yapma zorunluluğundan kurtarıyor.

Yeni alınan karar doğrultusunda Miami sakinleri vergilerini ve bazı ücretleri de direkt olarak Bitcoin ile ödeyebilecek. Bu da Florida’nın en büyük ikinci şehrini aslında bir kripto para merkezi haline getirebilir. Suarez konu hakkında yaptığı açıklamada Miami’yi “kripto paralar konusunda çağının ötesinde bir şehir” yapmaya niyetli olduğunu vurguladı.

Şehir Rezervleri İle BTC Alınacak

Tesla’dan sonra benzer bir adımın bu amaç doğrultusunda Miami tarafından atılacak olması da okuyucuları şaşırtmıyor olabilir. Suarez, şehrin hazine rezervlerinin bir kısmı ile Bitcoin alacaklarının da garantisini verdi. Tesla benzer bir adım atıp 1,5 milyar dolarlık BTC alımı yapmıştı. Bunun şimdi direkt olarak bir şehir yönetiminden gelmesi ise yakında kamu kurumlarının da benzer haberlerle gündeme gelebileceğini düşündürüyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Tesla'yı İkna Etti! Sırada Apple Mı Var?

Amerikalı politikacıların da son günlerde Bitcoin yarışına girdiği görülmekte. ABD Başkanlık seçimlerinde adını duyuran Andrew Yang, şimdi ise New York’u kripto para ve Bitcoin dostu bir şehir yapmak istediğini açıkladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu