AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin Neden Düştü? BTC’de Son Durum Ne?

Bitcoin'deki volatil hareketler hızlandı.

Hafta başında Bitcoin’de yaşanan sert düzeltme sonrası kısmen yaralar sarılmışken, ABD’de piyasaların açılmasıyla yeni bir satış dalgası geldi.

Biden’ın 1.9 trilyonluk teşvik paketinin açıklamasının ardından güç kazanan dolar endeksi dün itibariyle yükselişe geçti. Dolar endeksinde görülen sert yükselme Bitcoin’in de düşüşünü tetikledi.

Dolar endeksindeki hareketlilik sadece kripto paraları değil diğer borsaları da etkiledi.

Hafta başında dolara bağlı yaşanan düşüşten dolayı, bu hafta özelikle VIX endeksinin takip edilmesi gerektiğini aktarmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Neden Düştü? Kurumsallar Düşeni Neden Tutmadı?

Dün itibariyle 40.000$’ı yeniden test eden Bitcoin, VIX’deki yükselişle birlikte 34400$’a kadar düştü. 4 saatlik MA100 bölgesinde destek bulan Bitcoin, bu seviyeden gelen 1600$’lık tepki alımı ile fiyatı 36.000$ seviyesine yükseltti. Haber saatimiz itibariyle 35.500$-36.000$ seviyelerinde tutunmaya çalışan Bitcoin’de kısa vadede VIX endeksinde yaşanacak sert hareketler yön konusunda belirleyici olacak.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Ayrıca hafta başında ikinci dalga gelebileceğine yönelik paylaştığımız haberi henüz okumadıysanız bildirimleri açmayı ve bizi Telegram kanalımızdan takip etmeyi unutmayın.

İlgili Haber
Pazar Günü Uyarmıştı, Yine Uyardı! "Bitcoin ve Ethereum'da İkinci Dalga Gelebilir"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu