AnalizBitcoin
Öne Çıkan Haber

Bitcoin Fiyatı 9.500’e Yaklaştı: Beklenti Sene Sonuna Kadar 16.000 Dolar!

Bitcoin fiyatı 9.500 dolardan alıcı bulurken, kripto para yatırımcıları kazançlarının daha iyi noktaları görebileceğini düşünüyor.

Kısa süre öncesine kadar çok kez yatırımcılardan tepki çeken Bitcoin fiyatı, artık daha iyi seviyelere geldi ve yatırımcılarını memnun ediyor. 10.000 dolara az bir fiyat eksiği kalmış olması ise yatırımcıların aklında bazı soru işaretlerine sebep olabiliyor. Bitcoin fiyatının yükselip yükselmeyeceği hakkında soru işaretlerine yanıt aranırken, bir süre sonra piyasada beklendiğinden daha iyi seviyede artışlar olabilecek olduğu öngörülüyor. Bitcoin 9.500 dolara yakın 9.440 dolar fiyatla kendisine alıcılar aramaya devam etse de bu dönemde yatırımcılar fiyat ne kadar yüksek olursa olsun alım yapmaya devam ediyorlar ve bunda kararlılar. Bitcoin alacağını ifade eden Bitcoin yatırımcılarının sayısı oldukça fazla olsa da yatırımcıların bir bölümü ise 10.000 dolardan sonra yeniden kripto para birimlerinden herhangi bir tanesine yatırım yapacağını belirterek piyasanın bugün istenen seviyede olmadığını ifade ediyor.

Bitcoin yatırımcıları bunları diyor ancak kripto para analistlerinden de son dönemde oldukça iyi açıklamalar geliyor. Bazı analistler fiyatların daha iyi seviyeye geleceğini ve 10.000 doları geçecek olduğunu iddia ederken bazıları ise piyasa fiyatının daha çok düşme riski olduğunu ancak bunun kendilerince pek mümkün olması beklenmedik olan bir ihtimaller dahilinde neredeyse imkansızdan öte olduğunu ifade etmekteler. Tabi ki kripto para piyasasında “imkansız” kavramı olmamakla beraber, Çin Devlet Başkanı’nın en son yaptığı açıklamalar ve yine Çin’in kendi kripto parasını çıkarma girişimi piyasayı ciddi seviyelerde yukarı çekebilir.

İlgili Haber
Son Dakika: Çin'in Kripto Parası Hakkında Sıcak Gelişme!

An itibarı ile piyasada “Çin boğası” yaşandığına dikkat çeken analistler, ABD Başkanı Donald Trump gibi isimlerin de kripto para sektörü için “Çin’in kripto para piyasasında dünya lideri olmasına izin vermeyeceğiz piyasada biz de varız.” şeklinde açıklama yapması “Çin boğası”nı “küresel boğa”ya çevirebilir şeklinde açıklama yapıyor.

Öte yandan 2020 Mayıs ayında olacak olan Bitcoin halving olayının erken fiyatlanmasının Kasım ayı içerisinde gerçekleşeceğini ve sene sonuna kadar 16.000 dolar seviyelerinin bile görülebilecek olduğunu daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Analistlere göre Çin’in etkisi ile yükselişe geçen kripto para piyasası yıl sonu yaklaşıkta Halving (yarılanma) etkisi ile de iyice hacim kazanacak ve artış sağlayacak.

*Bu içerik herhangi bir yatırım tavsiyesi, yatırım yol göstericisi ve yatırım ifadesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu