Bitcoin

Bitcoin Tekrar Neden Düşüyor?

Bitcoin fiyatı tekrar düşmeye başladı.

Bitcoin fiyatı beklenmedik şekilde tekrar 4.000 dolar seviyesinin altına düşerek 3.600 dolar seviyesine kadar geriledi. Bitcoin fiyatı ile tüm piyasalarda gerileme yaşanırken, yatırımcıların bu durum karşısında ne yapacak oldukları ve nasıl karar verecek oldukları merak edilmeye başladı. Bir süredir kripto para piyasalarında beklenmedik artışlar yaşanmaya başlamış ve kripto para fiyatlarında ciddi artışlar olmuştu. Bitcoin fiyatı da bu artışlar süresince yatırımcıların tekrar 4.000 dolar sınırını geçmesi ile birlikte yatırımcılara yükselebilecek olduğunu göstermiş ancak bu seviyede tutunup tutunamayacak olduğu konusunda ise merak konusu yaratmıştı.

Bitcoin fiyatının neden dolayı düştüğü merak edilirken, yatırımcılar piyasada olan bitenden haberdar olmanın zorluğundan ve piyasanın mevcut koşullarının çok zor olduğundan bahsetmeye başladılar. Bitcoin fiyatındaki değişimlerin nedeni merak edilirken, yatırımcılara göre düşüşlerin asıl sebeplerinden bir tanesi ise fiyatların yükselmesine dair beklentiler olmaması ve buna bağlı olarak fiyatların ciddi düşüş yaşamasından kaynaklanıyor.

Kripto paralara güven bırakmadı!

Bitcoin bu düşüşü ile piyasalarda ne kendisine, ne diğer kripto para birimlerine yönelik olarak güven bırakmadı. Yatırımcılar, kripto paraların büyük yatırımcılar tarafından bile kontrol edilemez durumda olduğunu ve fiyatların çok yüksek seviyelere çıkmadan tekrar piyasada kazanabilecek olan kimsenin olmayacak olduğunu düşünmeye başladı. Aynı zamanda kripto para piyasalarındaki düşüşler ve piyasa hacmi ile fiyat düşüşlerinin yatırımcıların beklentilerini götürmesi ve fiyatların düşüşüne sebep olması problem yaratırken, yatırımcılara göre piyasanın tekrar düzelmesi uzunca bir süreç gerektiriyor ve bu uzun süreçte kurumsal yatırımcıların Bitcoin almaya güvenmesi için bir sebep olmayacak olmasından dolayı piyasanın düzelmesine umutla bakanların sayısı da azalıyor.

Kripto para piyasalarında tüm işlemlerin denetlenmesi ve kayıt altında tutulması gerektiğini, aksi durumda hileli işlemlerin çok fazla olması ve bazı kripto para borsalarının hileli işlemler ile piyasada geniş yer tutuyor ve fiyatları etkiliyor olmalarının yatırımlar üzerinde ciddi baskılar yarattığı ve yatırımcılara büyük problemler çıkaran fiyat sorunlarını oluşturduğu belirtiliyor.

Bitcoin fiyatının düşmesi ile yatırımcılar tekrar yükseliş umutlarının tekrar söndüğünü ve tekrar yükselebilecek olduğu beklentisinin bu son düşüşler ile birlikte azaldığını belirtiyorlar.

Piyasada güven yok!

Kripto para piyasalarında yeterince güvenin olmadığını ve insanların kripto para birimlerine sahip olma isteklerinin son zamanlarda fiyat düşüşlerinden dolayı azaldığını belirten yatırımcıların sayısı her gün daha fazla artıyor.

Yatırımcılara göre kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerin devam etmesinin arkasında yatan sebepler arasında sadece hileli işlemler veya kripto para borsaları ile büyük kripto para yatırımcıları bulunmuyor. Bir avuç değere sahip ve 130 milyar dolar seviyesindeki kripto para piyasası toplam hacminin en ufak satışlarda ve alımlardan etkileniyor olması piyasada büyük bir boşluk yaratan ve bu boşluğun tekrar geri onarılmasında ciddi problemler yaratan nedenler arasında.

Güven olmadığından dolayı kripto para yatırımı yapmak ve kripto para yatırımlarını tutmak isteyenlerin sayısı sürekli azalıyor. Yatırımcılar, binlerce dolar değere sahip Bitcoin hesaplarını kapatmak ve mevcut Bitcoin yatırımlarını altın, dolar ve farklı dünyanın en güvenilir ve kalıcı yatırımlarında tutmayı tercih ediyorlar. 400 dolardan daha büyük oranda kayıp yaşamış olan Bitcoin fiyatının gelecek birkaç gün içerisinde tekrar düşmesi ve bu düşüşler dolayısı ile piyasada binlerce yatırımcının silinmesinin gündeme gelebilecek olduğu belirtiliyor.

Yatırımcılar güvenin tekrar tesis edilmesi için piyasanın en az 13.500 doları görmesini ve bu seviyenin altında kaldığı sürece Bitcoin’e geri dönecek olan kişi sayısının sınırlı, yeni alım yapacak olan kişi sayısının daha sınırlı olduğunu çeşitli sayfalarda ifade etmeye çalışıyorlar. Analistler ise yorum yapmayarak sessizliklerini koruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu