Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Ve Ethereum Başı Çekti Tüm Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü

Bitcoin Ve Ethereum Başı Çekti Tüm Kripto Para Piyasası Yeşile Döndü

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek onlarca sebep bulunuyor. Bu sebepler arasında bu dönemde ilk sırada corona virüsü pandemisi geliyor. Çok sayıda insanı enfekte eden ve bugüne kadar 9 milyondan daha fazla insanın yakalandığı bu salgın hastalık ile ilgili tıp dünyasının henüz bir çözüm bulamamış olması tüm dünyadaki her daldan yatırımcının endişelenmesine ve nakit varlıklara dönmesine sebep oluyor.

Gün içerisinde 9.800 dolar sınırına kadar yükselen (bazı borsalarda) Bitcoin fiyatı, daha sonrasında hafif gerileme yaşasa bile giderek 10.200 dolara yaklaşıyor gibi görünüyor. Kısa vadeli beklentiler Bitcoin’in gün içerisinde yaşadığı %4.5 üzerindeki yükselişin devam etmesi yönünde. Şu dakikalarda 9.683 dolardan kendisine yeni alıcılar arayan lider kripto para biriminin kısa vadeli görünümünün ise rekorlara işaret etmese bile pozitif olduğu belirtilmekte.

Bitcoin fiyatının gün içerisinde yükselmiş olması düşmeyeceği anlamına gelmiyor. Bu süreçte yatırım yaparken mutlaka destek ve direnç noktalarını göz önünde bulundurarak ve her türlü kötü senaryoyu hesap ederek yatırım yapmak en doğrusu.

Bitcoin Mi, Ethereum Mu?

Ortalama 243 dolar seviyesinden kendisine yeni alıcılar arayan Ethereum ise gün içerisinde ciddi şekilde yükseliş yaşayarak yatırımcısını memnun etti. Özellikle ETH için 250 doların önemli olduğu ifade edilirken, bu seviyenin üzerinde birkaç günlük kapanışın diğer altcoinleri de canlandıracağı belirtiliyor.

Yayın saatine göre 243 dolardan kendisine yeni alıcılar arayan Ethereum gün içerisinde %7 oranında değer kazanırken, 247 dolara kadar yükselebildi. Özellikle kısa vadeli görünümde Bitcoin’e oranla daha fazla ilgi çekerken, daha kısa vadede Bitcoin’e oranla daha fazla değer kazanabilecek olduğu iddia edilmekte olan ETH’nin bugün kazandığı %7 oranındaki kazancın Bitcoin fiyatında da yaşanan 9.700 dolar seviyesine yükselişin etkili olduğundan söz edilmekte. Bilinmeli ki tüm piyasadaki toplam paranın yüzde 65’i BTC’de ve Bitcoin’in sert hareket etmesi tüm altcoinleri de doğrudan etkileyecektir.

Bitcoin için önemli seviyeleri aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi - Genel Görünüm Ne? Önemli Seviyeler Hangileri?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları