Bitcoin

Bitcoin Yatırımcıları Yıl Sonunu Bekliyor

Kripto para sahibi olan çok sayıda Bitcoin yatırımcısının bu yılın sonunu beklediği bilinen bir gerçek.

2020 yılı sonuna dair rekor beklentileri devam ediyor. Yatırımcılar, kısa vadede çok sayıda kişinin kazanç elde etme beklentisinin ancak bu yılın sonunda rekor kırılması ile gerçek olabileceğine değinirken, bir grup analist ise bu sene sonunda rekor beklentisinin asla doğru olmayacağı görüşünde.

Bitcoin yatırımcısı çok sayıda insanın yıl sonunda rekor beklentisinin temelinde ise ilk rekorun yılın son günlerinde yaşanmış olması temel faktörü oluşturmakta. Eğer ki 2017 yılı Aralık ayı 20 bin dolar rekoru Aralık yerine Mayıs ayında kırılsaydı herkesin rekor beklentisi analistler de dahil olmak üzere Mayıs ayı yönünde olurdu. Bugün yıl sonu beklentileri aslında hiçbir şeyi değiştirmiyor. Birkaç ay içerisinde yatırımcı sayısının gözle görülür seviyede artması, yatırımların rekor düzeyde yükselmesi beklenen bir durum değil. Haliyle bunlar olmayınca rekor beklentisinde olmak ve fiyatın çok yükseleceği beklentisine girmek uygunsuz bir durum olarak karşımıza çıkan gerçeklerden olmakta.

2020 yılı sonunda rekor kırılmayacağı veya kırılacağını kesin olarak söylemek mümkün değil. 2020 çok değişik bir yıl ve her an ne olacağını bilemediğimiz, öngörülemez bir yıl olmayı sürdürmekte. Mevcut corona virüsü pandemisi devam ederken her an savaşa girmeye hazır olan devletlerin sayısı giderek artışa geçerken yatırım araçlarının kontrolü de son derece güç bir durumdur. Devletler yatırım araçlarını yakından takip ederken, ne Amerikan yönetimi, ne de farklı bir ülkenin yönetimi yatırımcılar zarar görmesin diye çok büyük önlemler almıyor, alamıyor.

Devletler özellikle corona nedeniyle çok ciddi yatırım araçlarında düşüş yaşanmasına rağmen yatırımcıların zararını haklı olarak asla gidermiyor ve gidermesi de zaten mümkün değil. Tüm bu belirsizlikler ve kabus gibi çöken etkiler 2020 yılının sonunda Bitcoin’in rekor kırması beklentisine sahip olan kişi ve analist sayısının her geçen ay daha fazla artış göstermesinin etkili sebeplerinden.

Ancak yıl sonunda rekor beklentisinin tutması için bu yılın ortalarına doğru bu dönemde yaşanan düşüşlerin bile etkili olduğu düşünüldüğünde eğer ki suni bir rekora imza atılmazsa bugünden yatırımcıların birçoğu rekor beklentisinde olmadığını ifade ediyor. Yatırımcıların büyük kısmı 18.000 doların bile kendileri için bulunmaz bir fırsat olduğundan söz etmekteler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu