Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Aynı Anda İki Blok Üretildi! Olağandışı Durumun Sebebi Ne?

Bitcoin’de Aynı Anda İki Blok Üretildi! Olağandışı Durumun Sebebi Ne?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ForkMonitor node izleme aracına göre Bitcoin (BTC) ağı blok yüksekliği 783426, iki blok üretti.

BitMEX Research tarafından fark edilen olay, kısa bir süre önce Twitter üzerinden paylaşıldı.

Bu, Bitcoin blok zincirinde iki farklı bloğun farklı madenciler tarafından aynı anda çıkarıldığı geçici bir fork yaşandığı anlamına geliyor.

F2pool Madencilik Havuzu, Geçersiz Bir Bitcoin Bloğu Üretti

Bunlardan biri, BIP66 protokol kuralına uymayan geçersiz bir blok üretmiş gibi görünen F2pool’du. Bu kural, bloktaki tüm imzaların kesinlikle DER kodlu olmasını gerektirir. Geçersiz blok sonuçta ağ tarafından reddedildi ve başka bir geçerli blokla değiştirildi. F2pool’un geçersiz bir blok üretmesinin nedeni hala belirsiz.

F2pool, 2013 yılında kurulan ve Bitcoin ile 40’tan fazla diğer coin’in madenciliğini destekleyen bir kripto para madencilik havuzu olarak tanınıyor.

BitMEX Research’e göre, F2pool’un geçersiz bloğuna hatalı imza işlemleri neden olmuş olabilir, ancak kesin neden hala araştırılıyor.

İlgili Haber
Çin Merkez Bankası Yetkililerinden Bitcoin ve Kripto Para Açıklamaları!

Ancak geçici fork, özellikle SPV cüzdanlarına veya blokları tam olarak doğrulamayan Bitcoin Core’un eski sürümlerine dayanan Bitcoin kullanıcıları ve hizmetleri arasında bazı kafa karışıklığına ve istikrarsızlığa neden oldu.

Geçersiz bir blok üretmenin sonuçları, bloğun Bitcoin ağının konsensüs kurallarını takip eden diğer düğümler tarafından reddedilmesidir. Geçersiz bloğu üreten madenci bunun için herhangi bir ödül almayacak ve hesaplama gücünü ve elektriğini boşa harcamış olacaktır.

Geçersiz bloğa dahil edilen işlemler diğer düğümler tarafından yeniden değerlendirilecek ve hala geçerliyse, gelecekteki bloklara dahil edilmek üzere işlem havuzuna geri eklenecektir. Bu nedenle, geçersiz bir blok üretmek ağa ya da kullanıcılara zarar vermez, yalnızca onu üreten madenciye zarar verir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları