AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Korku Ve Açgözlülük Endeksi Mart 2020’den Bu Yana En Düşük Seviyede!

Popüler analist Bitcoin'in geleceği için ne düşünüyor? İşte, detaylar!..

Kanlı geçen haftanın ardından sağlam darbe alan ve hala toparlanmak için çırpınan Bitcoin (BTC) içinde bulunduğu koşullarla pandeminin en sıkıntılı dönemi olan Mart 2020’deki haliyle benzerlik gösteriyor.

Bitcoin fiyatı bugün ortalama 30.500 dolar iken Korku ve Açgözlülük Endeksi Bitcoin Mart 2020’den bu yana en düşük seviye olan 8’e yani aşırı korkuya ulaştı. Öte yandan parite bir önceki haftaya göre %28 artış kaydetti.

Geçtiğimiz hafta 26.700 dolar seviyesine kadar gerileyen ancak sonrasında bir toparlanmayla 30.000 dolara kadar yükselen lider kripto yine de anlamlı bir yukarı veya aşağı doğru yörüngeye karar verebilmiş değil.

Fiyatın 20.000 dolar seviyelerine düşeceği endişelerinin ortasında değerlendirmelerde bulunan popüler analist Credible Crypto iyimser bir alternatif sundu.

Analist, tarihsel normlara dayanarak Bitcoin’in 20.000 doları veya daha düşük bir fiyatı yeniden test etmek için çok az itici güce sahip olduğunu savundu.

Öte yandan önde gelen birçok şirket, böyle bir olay için acil durum planlarına sahip görünüyor. Nitekim en büyük kurumsal BTC hazinesine sahip olan MicroStrategy‘nin böylesi bir düşüşü durdurmak için arz satın almaya hazırlandığı biliniyor.

Dünyanın en büyük borsalarından olan Coinbase’in de işe alımları azalttığı dikkatlerden kaçmıyor.

İlgili Haber
Coinbase Bitcoin'de Daha Sert Bir Ayı Piyasasına Mı Hazırlanıyor? İşte Son Hamlesi!

“Önceki döngü zirvelerinin yeniden test edilmesi pek olası görünmüyor!”

Popüler analist Credible Crypto BTC’nin, Mart 2020 COVID-19 çöküşü sırasında 2019’un en yüksek seviyesinden 3.600 dolara yakın olan geri çekilmeyi tekrarlayıp tekrarlayamayacağı sorulduğunda ise şöyle konuştu:

Bunu beklemiyorum. Bu mümkün mü? Evet, ama daha önce de söylediğim gibi önceki döngü zirvelerinin yeniden test edilmesi daha önce hiç gerçekleşmedi, bu yüzden bunu pek olası bulmuyorum.

İlgili Haber
Bitcoin'de Tüm Dipleri Bulan İndikatör Alım Bölgesinde!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu