BitcoinHaberler

Bitcoin’de (BTC) Yeni Rekor Mu Geliyor? Binance CEO’su: “FUD Satın Alındı.”

Binance FUD'u sonrası ATH gelecek mi?

Bugün Bloomberg’te çıkan ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) bazı usulsüz işlemler nedeniyle en büyük kripto para borsası olan Binance’ın ABD koluna soruşturma açtığına ilişkin haber, Bitcoin’de kısa vadeli bir geri çekilme görülmesine neden oldu.

İlgili Haber
Binance Coin (BNB) İşte Bu Yüzden Geriledi: CFTC Soruşturma Başlattı

Gün içerisinde 55.000$ seviyesine kadar gerileyen Bitcoin yeniden 57.000$ seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Binance CEO’su Clubhouse’da katıldığı bir sohbette, Bloomberg’in haberinin anonim bir kaynağa dayandırıldığını ve raporun içeriğinin kendi kendisini çürüttüğünü ifade etti.

Normal şartlarda yasal düzenleyicilerinin eylemlerine karşı “yorum yok” politikası sürdüren Binance’ın bu raporun içeriğini çürütme konusunda zor bir durumda kaldığını ve açıklama yapmak zorunda olduklarını ifade etti.

Rakipleri tarafından gazetecilere ağır iddiaların eksik içeriklerle sunulması konusunda rüşvet verilebileceğini de ifade eden CEO, “kurumların bizi araştırmaları, suçladıkları veya suçlayacakları anlamına gelmez” dedi.

Gün içerisinde bu FUD’u (Korku, belirsizlik) satanların fakirleşeceğini ifade eden CEO, Bitcoin’in 57.000$ üzerine çıkmasıyla “FUD satın alındı. ATH (Tüm Zamanların En Yükseği) mi geliyor? Hadi izleyip görelim.” şeklinde twit attı.

Teknik olarak çok önemli bir yerde Binance FUD’unun çıkması dikkat çekti. Buradan tetiklenecek bir düşüşle ikili tepe formasyonu oluşması Bitcoin’deki düşüşü derinleştirebilirdi.

Ancak CEO’nun da aktardığı gibi FUD satın alındı ve Bitcoin önceki tepe lokasyonu olan 57400$ seviyesine kadar çıkmayı başardı. Günlük olarak 57430$ üzerinde bir mum kapanışı görürsek hafta sonu yükselişler hızlanabilir.

*FUD (Fear, Uncertainty, Doubt): Türkçe karşılığı Korku, Kararsızlık ve Şüphe’dir. Ekonomiden siyasete birçok alanda kullanılan bu kısaltma, medya kaynakları ile piyasada manipülasyon yapılmaya yönelik ortaya atılan her türlü haberi kapsar. Binance CEO’sunun bahsettiği ise, piyasada asılsız bir FUD çıkarıp düşük fiyattan yatırım yapıldığına ve fiyatın rekor kıracağına yöneliktir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir!

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu