BitcoinHaberler

Bitcoin’de Dakikalar İçerisinde 74 Milyon Dolarlık Tasfiye

Bitcoin'in bugünkü yükselişi sırasında short pozisyonda olan 74 Milyon $ lık sözleşme tasfiye oldu.

Bitcoin psikolojik sınır olan 10.000 dolar seviyesi etrafında salvolar atmaya devam ediyor. Son günlerde Bitcoin hareketini tetikleyebilecek çok sayıda haber ve yorum paylaşılırken, BTC kanadında bugün 10.100 dolar seviyesi test edildi. 10.000 dolar üzerinde çok uzun süre kalamayan BTC, hemen ardından gelen kar realizasyonlarıyla 10.000 dolar seviyesinin altına çekildi. Bu yazının kaleme alındığı sıralarda BTC 9917 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu hareketin nasıl yorumlanması gerektiği ve hangi hususlara dikkat edilmesi ile ilgili bu haberimizi okuyabilirsiniz.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) 10.100 Doları Gördü!

BTC’nin çok kısa sürede 9700 dolar seviyelerinden 10.100 dolara çıkması short pozisyonda olan yatırımcıları büyük hüsrana uğrattı. Özelikle yüksek kaldıraçlı işlem yapan yatırımcılar short pozisyonlarındaki sözleşmeler nedeniyle 74 Milyon dolarlık kayıp yaşadı. Bu kadar büyük bir kaybın dakikalar içerisinde gerçekleşmesi, yatırımcıların hazırlıksız yakalandıkları yorumlarına neden oldu. BTC’de bugüne kadar 50 milyon dolar seviyelerinde çokça sözleşme tasfiyesine şahit olmuş olsak da, kısa süre de oluşan 74 milyon dolarlık tasfiye herkesi şaşırttı.

Son 24 saat içerisinde tasfiye olan short işlemler ise 156 milyon dolar değerinde.

BTC 10.000 dolarlık psikolojik sınır etrafında dolaşırken, altcoinlerde de ciddi bir hareketlik meydana geldi. Son birkaç hafta içerisinde altcoinlerden gelen güzel haberlerin, BTC’nin bugunkü hareketinde etkili olduğu düşünülüyor. Altcoinlerde bir süredir devam eden yükselişler sonucu karlarını alan yatırımcıların, bugünkü hareket öncesi yatırımlarını BTC’ye kaydırdıkları ve bununda BTC’deki hareketi güçlendirdiği yorumları yapılıyor. Zira BTC 10.100 dolar seviyelerine görürken bir çok altcoinde düşüşler meydana geldi. En büyük altcoin Ethereum bile bu hareket sırasında 318 dolar seviyesinden 311 dolar seviyesine geriledi.

Birçok fenomen ve yatırımcı Bitcoin’in güçlü hareketlerine devam edeceğini düşünüyor. Ancak bunun için Bitcoin’in 10.000 dolarlık psikolojik sınırını geçmesi ve bir süre üzerinden kalması gerektiği görüşü herkesçe kabul görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu