AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Fragman Bitti, Parabolik Yükselişe Hazır Olun! Ayı Tuzağına Dikkat!

Bitcoin'de yükseliş devam edecek mi?

Bitcoin’in Nisan ayında yaşadığı çöküş, pek çok yatırımcının zarar etmesine ve içeride kalmasına neden oldu. Bitcoin yeniden tüm zamanların zirvesine ulaşsa da pek çok altcoin aynı performansı gösteremedi. İçeride kalan yatırımcılar, zararlarının kapanması için altcoinlerin maliyetlerine gelmesini beklerken gözler Bitcoin’e çevrildi.

Bitcoin’in 67.000$’dan yaşadığı düşüş kısa süreli bir paniğe neden olsa da, 60.000$ seviyesinin çok iyi korunduğunu gördük. Önceki analizlerimizde Bitcoin’in ATH yaptıktan sonra yaşadığı kar satışlarının makul olduğunu ve düşüşlerin alım fırsatı olduğunu ifade ettik. Bu noktada düşüşleri fırsata çeviren yatırımcıların marketin bugünkü performansı ile yüzlerinin güldüğünü görüyoruz.

Altcoinlerdeki yükseliş öncelikle Bitcoin’in hareketine bağlı peki Bitcoin’de yükseliş devam edecek mi?

Therationalroot tarafından hazırlanan bazı görseller, Bitcoin’de 2013 ve 2017 boğalarına benzer şekilde gerçekleşen konsolidasyon sürecinin yeni tamamlandığını ve parabolik yükselişin bundan sonra devam edeceğini gösteriyor.

Grafiğe baktığımızda 2021 yılındaki ilk yükseliş dalgasının ardından gelen konsolidasyon sürecinin 189 gün sürdüğünü ve bu haliyle 2013 boğasına daha fazla benzerlik gösterdiğini görüyoruz.

Therationalroot grafiğe ilişkin yorumunda %17- %34 aralığında son bir düşüşün ihtimal dahilinde olduğunu ancak daha sonra parabolik yükselişin devam edeceğine ilişkin beklentisini koruduğunu ifade etti.

“Konsolidasyon süreci tamamlandı. Belki bir ayı dibi görebiliriz. Daha sonra parabolik yükseliş devam edebilir.”

Her bir boğa döngüsünde yeni zirve ve sonrasındaki %70’lik düzeltmelere kadar geçen süreyi tek bir grafikte inceleyen analist, Bitcoin’de 2021 boğası için zirvenin henüz görülmediğini ifade etti.

Therationalroot’un grafiğini 31.08.2021 tarihinde Bitcoin 47.000$ seviyelerindeyken paylaşmış ve Bitcoin’de gerçek zirvenin görülmediğini ifade etmiştik. Bu analizimizde fiyatın 41.000$ seviyelerine kadar gerileyebileceğini ancak bunun iyi bir alım fırsatı olacağını ifade etmiştik. Bitcoin’in güncel grafiğine baktığımızda, Therationalroot’un o tarihteki beklentilerinin gerçekleştiğini görüyoruz.

31.08.2021 tarihli haber:

İlgili Haber
Bitcoin'deki Benzerlik Şaşırttı! Gerçek Boğa Ne Zaman Başlayacak?

“Bu iki analizi birleştirdiğimizde, Bitcoin’de Eylül ayından sonra ciddi yükselişler görebiliriz. Eğer Bitcoin bu boğada da önceki döngülerini tekrar ediyorsa, şimdiye kadar gördüklerimiz sadece fragmandı, asıl boğa yeni başlıyor. 31.08.2021”

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu