AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’de Kritik Seviyeler Neler? Altcoinlerde Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'de son duruma baktık.

Çin’den gelen benzer olumsuz haberlerin etkisini kaybetmesinden dolayı yatırımcılar sevinirken bugün gelen haber marketi kana buladı.

Peki Çin kripto para piyasaları üzerindeki etkisini geri mi kazanıyor? Bunu söylemek için erken, ancak atlamamak gereken bir husus var.

Çin’den gelen olumsuz haberler genellikle marketin kırılgan olduğu ve önemli bir direnci test ettiği zamanlarda geliyor.

Bitcoin’in grafiğini incelediğimizde bugünkü olumsuz haberin önemli bir direnç seviyesi test edilirken geldiğini gözlemliyoruz.

Bu noktada gelen haberin etkisi, teknik analizle de birleşince düşüş daha büyük oluyor.

Bitcoin’in 52600$’dan başlayan düşen trendini kırmak üzereyken gelen Çin haberi, bu seviyeden ret yememize neden oldu.

Bitcoin’deki kısa vadeli görünüme baktığımızda 3 temel destek seviyemiz olduğunu görüyoruz. 42500$, 40500$ ve 37200$.

42500$ üzerinde tutunamadığımız sürece 37200$ masada olacaktır. İkinci bir sert düşüş dalgası görürsek 39.000$ ile 40600$ bölgelerinden tepki almayı bekleriz.

Bu gerçekleşmezse fibonacci seviyelerine göre bir sonraki güvenli destek bölgemiz 37.000$ seviyeleri olacaktır.

Bitcoin’in düşen trendini kırması için ise 45.000$ üzerinde en azından 4 saatlik bir kapanış yapması gerekiyor. 42500$ üzerinde kaldığımızı sürece bir sonraki hedefimiz 46773$ olacaktır.

Bitcoin düşerken BTC hakimiyetinin de arttığını gözlemliyoruz. Bu görmeyi istemediğimiz bir senaryo. Bu nedenle Bitcoin’deki dalgalanma bitmeden, altcoinlerdeki yükselişler sınırlı kalacaktır.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

İlgili Haber
Çin, Bitcoin ve Kripto Paraları Yine Yasaklıyor! İşte Detaylar
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu