AnalizBitcoin

Bitcoin’de Son Durum Ne? 45.000$ Yolculuğu Başladı Mı?

Bitcoin boğaları haftalık kapanış öncesi atağa kalktı.

Dünkü yazımızda Bitcoin’de yükseliş sinyalleri olduğunu ve günlük kapanışın 32700$ üzerinde olması durumunda değerlendirilebileceğini yazmıştık.

İlgili Haber
Willy Woo Uyardı! "Bitcoin Short Pozisyonları Patlatmaya Hazırlanıyor!"

Günlük Ma20 Kırıldı Sırada Ma50 Var

Bitcoin günlük kapanışını 20 günlük ortalamasının üzerinde yapınca Bitcoin boğalarının risk iştahı yükseldi. Bu noktada günlük MA20 (32730$) seviyesi önemli bir destek konumuna geldi. Önceki analizimizde de belirttiğimiz gibi bu seviye altı kapanışlarda stop olmak gerekebilir.

Bitcoin şu sıralar günlük MA50 (34330$) direnci ile mücadele ediyor. Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanışta yeni stop seviyemiz 34.300$ olacaktır.

Mart ayında başlayan rallinin fib seviyelerine baktığımızda da fib 0.5 seviyesinin de 34400$ seviyesinden geçtiğini gözlemliyoruz.

Bitcoin bu seviyenin üzerinde bir kapanış yapabilirse Fib seviyeleri bağlamında 41500$ seviyesi bir sonraki hedef olacaktır.

Bu yükseliş ile birlikte Bitcoin’de uzun süredir takip edilen üçgenin de yeniden yukarıya doğru kırıldığını gözlemliyoruz. Bu üçgen bize 46.000$ seviyesini hedef olarak gösterse de, Bitcoin’in önünde geçmesi gereken pek çok direnç bulunuyor.

Bitcoin yükselmiş olsa da hacmin hala düşük olduğunu ve giderek azaldığını gözlemliyoruz. Bu durum boğa tuzağına karşı dikkatli olmamız gerektiğini ve stop seviyelerine mutlaka riayet etmemiz gerektiğini hatırlatıyor.

Haftalık MA20 Yolculuğu Başlıyor Olabilir

Bitcoin’de haftalık kapanış öncesi gelen bu yükseliş Bitcoin boğalarının haftalık MA50’yi önemsediğini ve fiyatın bunun altında işlem görmesini istemediğini gösteriyor. Fiyat birçok defa haftalık MA50’yi test etmesine rağmen boğalar bu seviyeyi korumakta başarılı oldu.

Bu savunma Bitcoin’de bir kaç hafta sürecek bir yükselişin sinyalini veriyor olabilir. Daha önce de belirttiğimiz gibi Bitcoin’de boğa piyasaları haftalık MA20’yi yeniden test etmeden bitmiyor. Dolayısıyla Ağustos ayında yeşil bir Bitcoin izleyebiliriz. Haftalık Ma20 şu sıralar 45400$ seviyelerinden geçiyor.

İlgili Haber
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin'de Bu Seviye Test Edilmeden Boğa Bitmiyor!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu