binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'de Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaşıldı: Önemli Metrikte Tüm Zamanların En Yüksek...

Bitcoin’de Yeni Bir Dönüm Noktasına Ulaşıldı: Önemli Metrikte Tüm Zamanların En Yüksek Noktası Görüldü

Verilere göre Bitcoin'de (BTC) önemli bir veride tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. İşte tüm detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Her bir blokla ilişkili matematiksel problemin karmaşıklığının bir ölçüsü olan Bitcoin madenciliğinin zorluğu Cuma günü 80 trilyonu aştı.

Madenciler tarafından tahsis edilen toplam hesaplama gücünü ölçen ağın hash oranı 562.81 EH/s’ye yükseldi. Aynı zamanda, blockchain araştırmacısı BTC.com’a göre madencilik zorluğu 81.73 trilyona ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Ocak 2023’ten bu yana, Bitcoin madencilik zorluğu tutarlı bir şekilde yukarı doğru bir seyir izliyor. Bu rakamın önümüzdeki aylarda 100 trilyona ulaşması ve Bitcoin madenciliğine artan ilgi ve yatırımın bir yansıması olması bekleniyor.

Bitcoin’in proof of work mutabakat mekanizması, blockchain’e yeni bir blok eklemenin karmaşıklığını ölçen madencilik zorluğunu belirler. Zorluk ne kadar yüksekse, madencinin yeni blok için doğru hash’i bulması için o kadar fazla hesaplama gücü ve enerji gerekir. Geçtiğimiz 12 ay içinde Bitcoin ağının zorluk seviyesi iki kattan fazla arttı.

İlgili Haber  Coinbase: "Önümüzdeki Aylarda Bitcoin Fiyatını Bunlar Destekleyecek"

Nisan ayının sonlarında, Bitcoin’in madencilik ödülleri yarılanma olarak bilinen bir olayla yarıya indirilecek. Yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen bu indirim, enflasyonla mücadele etmek amacıyla Bitcoin programcıları tarafından tokenin yapısına dahil edildi. Bitcoin’in madencilik ödülü en son Mayıs 2020’de yarıya indirilmişti.

Bir sonraki yarılanmanın ardından, Bitcoin’in ödülleri 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşecek. Bu yarılanma, verimsiz madenciler madencilik ödüllerinden pay almakta zorlandıkça ve madencilikten çıktıkça hash oranında bir düşüşe yol açabilir. Daha düşük bir hash oranının, ağ her 10 dakikada bir tutarlı blok üretimini sürdürmeye çalıştığı için Bitcoin madenciliğinin zorluğunun azalmasıyla sonuçlanması bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail