BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin’deki Çöküş Sonrası İşten Çıkarmalar Arttı!

Piyasadaki çöküş kripto para borsalarındaki işten çıkarmalara neden oluyor.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin günlük hayatımızdaki yerinin daha da artmaya başlaması dünya çapında kripto para borsalarının çok sayıda çalışanı işe almasına neden oldu.

Ancak 2022 yılında yaşanan düşüşler ve yatırımcıların piyasadan çekilmesi nedeniyle borsalarda istihdam fazlalığı oluştu.

Coindesk’in haberine göre son olarak Latin Amerika’nın ünlü kripto para borsası Bitso dün 80 çalışanını işten çıkardı.

İşten çıkarma öncesi 700 çalışanı bulunan Bitso, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Şirketimizde çalışan kişilerle ilgili kararlarımız, uzun vadeli iş stratejimiz kapsamında müşterilerimizi ve şirket olarak stratejimizi desteklemek için alınmıştır.”

Şirket ayrıca kripto para endüstrisinde daha hızlı hareket etmek adına şirket bünyesinde çalışanların beceri yeteneklerini gözden geçirmenin sağlıklı olacağını belirtti.

Meksika, Arjantin, Kolombiya ve Brezilya’da dört milyondan fazla kullanıcısı olan Bitso, Brezilya’nın en büyük kripto para borsası olmayı hedefliyor.

2021 yılının Mayıs ayında 250 milyon dolar toplayan Bitso 2,2 milyar dolarlık değerlemeye ulaştı ve Latin Amerika’nın ilk unicorn şirketi oldu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase de 2022 yılı içerisindeki işe alım planlarını değiştirdiğini ve daha az çalışan almayı planladığını açıklamıştı.

İlgili Haber
Coinbase Bitcoin'de Daha Sert Bir Ayı Piyasasına Mı Hazırlanıyor? İşte Son Hamlesi!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu