AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin’deki Düşüş İçin Yeni Rapor: “Bu Yatırımcılar Çöküşe Sebep Oldu!”

Kripto para analiz şirketi CryptoQuant'a göre bu yatırımcılar Bitcoin fiyatındaki çöküşe sebep olmuş olabilir.

Çinli kripto para gazetecisi Colin Wu, Güney Koreli kripto para on-chain veri sağlayıcısı CryptoQuant tarafından sağlanan verileri ve bu hafta Bitcoin (BTC) fiyatında yaşanan çöküşlerin nedenini açıklayan bir raporu paylaştı.

“Kısa Vadeli Yatırımcılar Bitcoin’lerini Kripto Para Borsalarına Taşıdılar”

Wu tarafından paylaşılan CryptoQuant grafiğine göre 5 Mayıs ve 6 Mayıs tarihlerinde kısa vadeli yatırımcılar 11.760 Bitcoin’i çeşitli kripto para borsalarına taşıdılar. Gazeteciye göre bu kripto paralar söz konusu yatırımcılar tarafından üç aydan kısa bir süredir cüzdanlarında tutuluyordu.

Bununla birlikte BTC fiyatının düşüşünde etkili olduğu düşünülen faktörlerin başında FED’in 50 baz puan faiz artırımı yapması geliyor. Söz konusu adım son 22 yıldaki en büyük faiz artırımı olarak tarihe geçti. Bitcoin bu gelişmenin ardından ilk olarak stabil seyretti ve hatta ufak çaplı bir ralli yaşadı ancak ardından aniden %8 çökmesiyle birlikte tüm kripto para piyasasını da aşağı çekti.

İlgili Haber
FED Faiz Kararını Açıkladı, Bitcoin'de Son Durum Ne? İşte Detaylar!

Bilindiği üzere ABD’de şu anda pek de alışılagelmemiş yüksek bir enflasyon yaşanıyor. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın enerji fiyatlarını artırarak bu enflasyonun ana nedenlerinden biri olduğu düşünülüyor. Enflasyonun önüne geçmek isteyen FED, çareyi faiz artırımında buldu.

Dünyanın en büyük kripto parası, hisse senedi piyasası ve Nasdaq 100, S&P 500 gibi büyük endeksler ile beraber baş aşağı inişe geçti.

Bu yazının yazıldığı anlarda BTC fiyatı son 24 saatteki %0.53’lük düşüşüyle birlikte 35.791 dolardan işlem görüyor. Bitcoin 5 Mayıs tarihinde 39.500 dolar civarında seyrediyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu