Kripto HaberleriBitcoinBitcoin'deki Düşüşün Nedeni Twitter CFO'sunun Açıklamaları Mı?

Bitcoin’deki Düşüşün Nedeni Twitter CFO’sunun Açıklamaları Mı?

Takip et

Twitter baş finans sorumlusu Ned Sagel  kripto paralar hakkında konuştuğu bir röportaja katıldı. Dün gece saatlerinde Wall Street Journal tarafından yayınlanan röportajda, Sagel’in Bitcoin’e yönelik açıklamaları dikkat çekti.

CFO röportaj sırasında Twitter’ın kurumsal olarak Bitcoin gibi kripto varlıklara yatırım yapmasının şu anda mantıklı olmadığını söyledi.

Bildiğiniz üzere hali hazırda Twitter’ın Bitcoin yatırımı bulunuyor. Bunun yanı sıra Twitter CEO’su Jack Dorsey büyük bir Bitcoin maximalisti olarak pozitif açıklamaları ile gündeme geliyordu. CEO’nun bu pozitif yaklaşımının şirketin finans sorumlusu tarafından “mantıklı” bulunmaması dikkat çekti.

Twitter’ın yatırım stratejisini değiştirmesi gerektiğini söyleyen CFO, riskli varlıklardan uzak durulması gerektiğini söyledi.

“Yatırım politikamızı değiştirmeli ve daha az değişken varlıklara sahip olmayı seçmeliyiz. Şirket bilançosunda menkul kıymetler gibi daha az değişken varlıklar tutmayı tercih ediyorum.”

Kripto paraların aşırı oynak oluşunun kurumsal yatırımların önündeki en büyük engel olduğunu söyleyen CFO, kendilerinin bu şekilde düşündüğünü ifade etti.

Twitter’ın bağlı bulunduğu Square’nin elinde şu anda 8027 Bitcoin bulunuyor.

Uzmanlar Bitcoin’in 60300$’a kadar geri çekilmesine Twitter CFO’sunun açıklamalarının etkili olabileceğini değerlendiriyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Gats

Her düşüşe bir bir neden bulmaya çalışmamak lazım, yükseldi ki düşüyor 😂

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları