Kripto HaberleriBitcoinBitmain Elindeki Bitcoinleri Satıp Yerine Bitcoin Cash Alıyor

Bitmain Elindeki Bitcoinleri Satıp Yerine Bitcoin Cash Alıyor

Takip et

Yakın zamanda Bitmain‘in Hong Kong Menkul Kıymetler borsasına arz olacağını ve 18 milyar dolar elde etmeyi hedeflediğini belirtmiştik.

İlgili Haber
Bitmain Halka Arz Oluyor, Facebook'u Tahtından Edebilir

Borsaya halka arz olmadan önce verilen bazı dokümanlardaki verilere bakıldığı zaman görülüyor ki, kripto para madencilik devi Bitmain, elinde Bitcoinleri satıp yerine Bitcoin Cash alıyor.

Tabloya göre ilk üçlü sütun coin miktarlarını, ikinci üçlü sütun ise coinlerin alındığı ortalama fiyat değerini gösteriyor ve 2016’nın Aralık ayında şirketin elinde 71,560 BTC bulunurken şu anda 22,082 BTC bulunuyor. Aralık 2016’da Bitcoin Cash henüz piyasaya çıkarılmadığı için değerler sıfır olarak gözüküyor. Fakat 2018’de 1,021,316 Bitcoin Cash’i (BCH) elinde bulunduran şirket, tabloya göre BTC’lerini satıp yerine BCH almış durumda.

Bu durum şirketin Bitcoin Cash’i desteklediğini gösteriyor. Daha önce de basına yansıyan haberlere göre, Bitmain Bitcoin Cash protokolü üzerinden gerçekleşecek bir reklamcılık şirketine destek olarak 3 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Piyasadaki tüm BCH’lerin yüzde 5’i Bitmain’in elinde

Coinmarketcap verilerine göre dünya çapında 17 milyon BCH bulunuyor ve bunun 1 milyondan fazlası Bitmain’in elinde. Bu da yüzde 5’in üzerinde bir orana tekabul ediyor.

Bitmain bilindiği gibi şuan madencilik sektörünün yüzde 80’ine hizmet veren bir konumda. Bu gücü dolayısıyla daha önce Bitcoin ağının yüzde 51’ine sahip olacağı tek başına bu gücü kontrol edeceği iddiaları gündeme gelmişti.

İlgili Haber
Vitalik Buterin: Bitcoin Yüzde 51 Tehlikesi İle Karşı Karşıya!

Bitcoin Cash ağı bilindiği gibi Bitcoin‘den daha küçük. Bir çok uzmana göre Bitmain’in hedefi bu ağı tamamen kontrol altında tutmak olabilir. Eğer durum böyle olursa bu Bitcoin Cash için hiç iyi olmaz.

Fakat bir diğer senaryoya göre, Bitmain sadece yatırım amacı ile Bitcoin Cash’leri elinde tutuyorsa, bu durumda “böylesi dev bir şirketin yatırım yaptığı coinin sırtı yere gelmez” yorumları yapılıyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları