AltcoinHaberlerKripto ParaSolana

Bloomberg: “Bitcoin’den Sonra En Çok Bu Altcoin’ler Kazandırdı!”

Bloomberg Solana ve Terra'nın en çok kazananlar arasında olduğunu söyledi.

Bloomberg geçtiğimiz hafta Bitcoin’de (BTC) yaşanan yükselişten sonra kripto para piyasasında BTC’den sonra Solana (SOL) ve Terra’nın (LUNA) en çok kazananlar arasında yer aldığını belirtti.

Solana ve Terra’nın Bitcoin’den sonra en iyi performans gösteren kripto paraların başında geldiğini paylaşan Bloomberg, haftaya düşüş ile başlasalar bile SOL ve LUNA’nın sırasıyla yaklaşık %28 ve %22 fiyat artışlarıyla geçtiğimiz hafta en çok kazananlar olduğunu söyledi.

Bloomberg geçtiğimiz hafta SOL’un en çok kazananlar arasında olmasının nedeni olarak, tüm dünyadaki kripto para kullanıcılarının ilgisini çeken Solana merkezli STEPN Web3 metaverse uygulamasını gösterdi.

Zira Solana merkezli kripto para birimi GMT (STEPN projesinin jetonu) son yedi gün içinde yaklaşık %200 oranında yükseliş kaydetti.

Terra’daki yükselişin sebebi olarak da Terra’nın UST stablecoini Bitcoin rezervleri ile desteklemek için sık sık Bitcoin almasını gösterdi.

Çünkü Terra Ocak ayının başından bu yana 1 milyar dolardan fazla Bitcoin satın aldı.

İlgili Haber
Terra (LUNA) İddialı ve Alımlarına Devam Ediyor! En Fazla Bitcoin (BTC) Bizde Olacak!

Kripto para borç verme platformu Nexo’nun yönetici ve kurucu ortağı Antoni Trenchev Pazar günü dijital altın Bitcoin’in Mart ayındaki gösterdiği performansın aynı kaldığını belirterek BTC ile ilgili şunları söyledi:

“Bitcoin, şimdi soğuyor. BTC Mart ayındaki güçlü performansından sonra sakin kalıyor. Ancak Bitcoin’in dışında gerçekleşen bir sürü heyecan var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu