Kripto HaberleriAltcoinBorsaların Elindeki Bitcoin (BTC) Miktarı Son Üç Senenin En Düşük Seviyesinde! Nasıl...

Borsaların Elindeki Bitcoin (BTC) Miktarı Son Üç Senenin En Düşük Seviyesinde! Nasıl Yorumlanmalı?

Takip et

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, yatırımcıların kripto para borsalarındaki Bitcoin’lerini yoğun bir şekilde kendi cüzdanlarına aktardığını paylaştı. Sirkülasyondaki Bitcoin miktarının yalnızca %10.87’si kripto para borsalarında bulunuyor.

“Borsalardaki Bitcoin Miktarı Azaldıkça Büyük Bir Satış Dalgası Yaşanması İhtimali Azalıyor!”

Santiment’e göre Bitcoin’in kripto para satış platformlarından çekilen miktarı arttıkça büyük bir satış dalgası ihtimali azalıyor.

Santiment, attığı Tweet’inde, Bitcoin fiyatında yaşanan son düşüşlerden sonra borsa cüzdanlarında tutulan BTC miktarının keskin bir düşüş sergilediğini paylaştı. Analiz şirketinin verilerine göre, söz konusu oran %10.87 seviyesine geriledi ve kripto para kışının yaşandığı dönem olan 2018 yılının Aralık ayından bu yana en düşük seviyesine indi.

Şirketin analistlerine göre, borsalardan yaşanan bu devasa çıkış ile birlikte büyük bir satış dalgası ihtimali azalmış olabilir. Dolaylı yoldan yukarı yönlü hareketlenmenin de daha kolay olabileceği aktarılıyor.

BTC Fiyatı Neden Düşmüştü?

Santiment, paylaştığı bir önceki Tweet’inde BTC fiyatında yaşanan yaklaşık %5’lik düşüşün nedenlerini de açıkladı. Cuma günü 43.863 dolardan 41.928 dolara kadar gerileyen BTC, Santiment analistlerine göre Ukrayna ile Rusya arasında yaşanma ihtimali olan savaş nedeniyle kayıp yaşadı. ABD, Rusya’nın yakın bir zamanda Ukrayna’yı işgal edeceğini iddia ediyor.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoin Fiyatları Neden Düşüyor? Analist, Toparlanmanın Başlayacağı Tarihi Açıkladı!

Artan volalitenin yalnızca kripto para piyasasını değil tüm hisse senedi piyasalarını da etkilediğini söyleyen Santiment, söz konusu konu dünya piyasalarını etkilemeye devam ettikçe volalitenin de yüksek kalmaya devam edebileceğini aktardı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları