HaberlerKripto Para

Brave’den BAT Token Dağıtımı

Merkeziyetsiz internet tarayıcısı olarak bilinen Brave, uzun süredir merakla beklenen Brave ADS programını sonunda başlattı.

Merkeziyetsiz internet tarayıcısı olarak bilinen Brave, uzun süredir merakla beklenen Brave ADS programını sonunda başlattı. Kullanıcıların reklam izleyerek Brave Attention Token (BAT) kazanabileceği bir sistem geliştiren tarayıcı, yatırımcıların da önünü açmış oldu. Temele bakıldığında açık kaynak kodlu blockchain yazılımı tabanına sahip olan Brave tarayıcısı, internet sitesi izleyicilerini engellemenin yanı sıra, kendi isteği ile reklam izleyenler için de BAT’ı geliştirmiş durumda. Kullanıcılar, bundan sonra kendi istekleri doğrultusunda reklam izlemeleri halinde reklam gelirlerinin %70’i kadar BAT kazanabilecekler. Hayır işi odaklı olarak bilinen blockchain danışmanlık grubu The Ginivg Block, şuanda test amaçlı reklamları yayınlamaya başladı bile.

BAT Duyurusu

Brave tarayıcısının kurucusu ve CEO’su olan Brendan Eich, konuya ilişkin yaptığı açıklamada kullanıcıların verilerini korumakla görevli olan ilk dijital reklam platformunu geliştirdiklerini geçtiğimiz günlerde söylemişti. Kullanıcılara reklam izlerken dikkatleri karşılığında ödül verileceğini de açıklamalarına ekleyen Eich, Brave Ads’in çevrimiçi reklam endüstrisinin çerçevesini düzelteceğini de bu konuşmada belirtti. Reklam vermek isteyenlerin ve yayıncıların devasa reklam ücretleri ödemelerine gerek kalmadan yayın yapabilecekleri bir alan oluşturduklarını söyleyen CEO’nun açıklamalarından BAT etkilenmiş durumda değil. Açıklamanın geldiği esnada %6.54’lük bir düşüş yaşayan BAT, bu düşüş ile yoluna devam ediyor. 21 Nisan tarihinde adeta bir uçuş yakalayarak ciddi yükseliş elde etmesi, şuan yaşanan düşüşün nedenlerinden bir tanesi olarak görülüyor. Token dağıtımına ilişkin detaylar ise testten sonra ortaya çıkacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu