HaberlerStellar

Brezilya’nın En Büyük Kripto Para Borsasından Bu Altcoine Müjde

Brezilya'nın en büyük kripto para borsası, Stellar için önemli bir ortaklığa vardıklarını açıkladı.

Kripto para sektörü düşüş eğiliminde olsa da kripto para projelerinin önemli ortaklarında ise hacim ve hız, artmaya başladı.

XLM İçin Yeni Haber

Latin Amerika’nın en büyük kripto para borsası olan Mercado Bitcoin de bu konuda önemli bir haber paylaştı.

Borsa, Brezilya’nın merkez bankası destekli dijital para birimi (CBDC) için hangi kripto para projesi ile ortaklık kurulduğunu açıkladı.

Yapılan açıklamada bunun Stellar Development Foundation (SDF) olduğu vurgulandı.

xlm

Stellar Foundation tarafından da paylaşılan bildiriye göre, Mercado Bitcoin, Brezilyalı yetkililer tarafından sunulan 9 projenin 1 tanesi üzerinde çalışacak.

Bu proje, CBDC için Brezilya hükümetinin istediği hedefleri taşıyan bir ürün tasarlamak olarak tanımlanıyor. Proje, direkt olarak Brezilya Merkez Bankası tarafından desteklenmekte. 9 projenin her biri, CBDC için farklı alanlara ve yönlere odaklanacak.

Mercado Bitcoin CEO’su Reinaldo Rabelo konu hakkında yaptığı açıklamada şirketin Stellar’ın blockchain teknolojisini kullanarak daha sağlam çözümler üreteceğini düşündüğünü belirtti.

Brezilya’nın merkez bankası destekli dijital para biriminin Stellar ağında olacak olması ise XLM için uzun vadede bir hayli olumlu.

Stellar, daha önce de Ukrayna Merkez Bankası tarafından benzer bir anlaşma için masaya çağrılmıştı.

Brezilya’nın merkez bankası ise işleri biraz daha hızlı tutmak istiyor ve 2022’nin ikinci yarısında söz konusu dijital para biriminin piyasada olabileceği konuşulmakta.

İlgili Haber
Ukraynalı Banka Ödemelerde Stellar (XLM) Ağını Kullanacak!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu