AltcoinHaberler

Bu Altcoinler Kendi Boğasını Yaşıyor! Move To Earn Nedir?

Bu projeler marketten pozitif ayrışıyor.

Altcoinlerde belirli dönemlerde belirli kategorilerdeki projelerin birlikte hareket ettiğini ve kendi içlerine bir boğa yaşadıklarını zaman zaman görüyoruz.

Bunun en güzel örneği 2021 yılı sonunda yaşanan Metaverse boğasıydı. Birçok altcoin önceki zirvelerine yaklaşamazken bu kategorideki projelerde ciddi yükselişler izledik.

Coingecko tarafından sağlanan verilere baktığımızda son 24 saatte ve 7 günde en çok yükselen projelerin “Move to Earn” projeleri olduğunu görüyoruz.

Diğer kategoriler ortalama %10 yükselirken, bu kategorideki 24 saatlik ortalama kazanç %30’un üzerinde.

Elbette böyle olmasında kategori içerisindeki projelerin az olmasının ve piyasa değerinin henüz çok küçük olmasının etkisi var.

Move To Earn Nedir?

Bildiğiniz üzere “Play To Earn” projelerde oyun oynayarak kripto para veya ödüller kazanabiliyorsunuz. Move To Earn’da ise kripto para ve ödül kazanmak için fiziksel olarak hareket etmeniz veya egzersiz yapmanız gerekiyor.

Bu projelerin başında Binance tarafından da desteklenen STEPN (GMT) geliyor. Piyasa değeri 2 milyar dolara yaklaşan GMT‘de NFT Sneakers ile donatılmış kullanıcılar GST kazanmak için açık havada yürüyüp koşuyorlar.

STEPN bu kategorinin ilk projesi olsa da yeni pek çok proje geliştiriliyor. Move To Earn kategorisinde yer alan henüz düşük piyasa değerine sahip projeler şu şekilde;

Projelerin son 24 saatte GMT öncülüğünde ciddi bir yükseliş sergilediğini görüyoruz.

Uzmanlar bu tarz düşük piyasa değerine sahip projelere yatırım yaparken tamamını kaybetmeyi göze alamayacağınız paraları yatırmayın uyarısında bulunuyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu