Kripto HaberleriBitcoinBu Gayrimenkullere "Bitcoin Kuşu" Kondu! Fiyat Katlandı!

Bu Gayrimenkullere “Bitcoin Kuşu” Kondu! Fiyat Katlandı!

Takip et

Dünyada Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi kabul eden ilk ülke olan El Salvador, kripto milyonerlerinin ilgi odağı haline geldi.

Bir yandan çok sayıda turist El Salvador’u ziyaret ederken bir yandan da pek çok kripto milyoneri başkan Nayib Bukele’nin açıkladığı “Bitcoin City” projesine ilgi gösteriyor.

Bu bağlamda milyonerler Bitcoin Şehri’nin inşa edilmesinin planlandığı Conchagua volkanik bölgesini incelemeye almış durumda.

Yerel halktan elde edilen bilgilere göre Avrupa ve El Salvador’dan zengin yatırımcılar, Conchagua bölgesinin halka teklifler sunuyor.

El Salvador’daki yerel medyaya bilgi veren bazı işletmeciler ve arsa sahipleri, zengin insanların arazi ve mülklerine normal değerlerinin 5 katını teklif ettiklerini belirtti.

Bu konuda konuşan El Espíritu de la Montaña adlı tatil beldesinin sahibi Luis Diaz, tesisin bulunduğu arazi için şu anki değerinden üç ile beş katı arasında teklifler aldığını söyledi.

Ancak, söz konusu tatil tesisinin kendisi için bir yaşam projesi olduğunu söyleyen Diaz, arazisini satmayacağını bu konuda kararlı olduğunu belirtti.

Bitcoin City Projesi Nedir?

El Salvador başkanı Nayib Bukele geçtiğimiz yılın Kasım ayında düzenlenen Bitcoin Haftası Konferansı’nda Bitcoin City projesini duyurmuştu.

Özelikle işlemlerden ve kazançlardan vergi alınmayan ve tamamen Bitcoin ile yönetilen bir şehir oluşturulacağını söyleyen Bukele, Bitcoin City projesini desteklemek için 1 milyar dolarlık fon tahvil ihraç etmeyi planladığını da belirtmişti.

İlgili Haber
El Salvador'dan 1 Milyar Dolarlık Bitcoin (BTC) Hamlesi Geliyor!

Mart ayının sonunda başlatılması beklenen Bitcoin tahvilleri halen hayata geçirilemedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları