AnalizBitcoinHaberler

Bu İndikatöre Göre Bitcoin’de Dip Bulundu!

Bitcoin'de Son Durum Ne?

Bitcoin 58.000$ seviyelerinden yaşadığı sert düşüş sonrası 8.kez günlük Ma20’den (33800$) ret yiyor. Dünü günlük Ma20’nin hemen altında kapatan Bitcoin, şu sıralar bu seviyedeki satıcı baskısını kırmaya çalışıyor.

Teknik olarak bakıldığında günlük Ma100’ün, Ma200’ü kesmeye hazırlandığını görüyoruz. Önemli hareketli ortalamaların altında işlem görmeye devam eden Bitcoin’de bu veriler zayıflık belirtisi olsa da, 30.000$’ın iyi savunulduğunu gözlemledik.

Zaman zaman ihlaller olsa da boğalar 30.000$’ı önemsiyor. Bitcoin’in ayı bayrağı şeklinde görülen bir flama içerisinde 52 gündür akümüle olduğunu gözlemliyoruz. Bu sürecin bu denli uzun sürmesi aşağı veya yukarı yönlü bir kırılımın yakında görülebileceğinin sinyalini veriyor.

Bitcoin’deki kırılımın ne yöne olacağı belirsizliğini korurken, temmuz ayının ilerleyen dönemlerinin daha hareketli geçtiğini gözlemleyebiliriz. Bu noktada Grayscale fonunda bulunan ve kilidi açılacak Bitcoin’lerin markete etkisi büyük önem arz ediyor. Grayscale fonundaki Bitcoin’lerin markete etkisi için Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ın açıklamalarına aşağıdaki haberden ulaşabilirsiniz.

İlgili Haber  Prof. Dr. Özgür Demirtaş Grayscale Dosyasını Açtı! Bitcoin'i Baskılamaya Devam Edecekler!

Marketteki sıkıcı atmosfer devam ederken deneyimli analist Philip Swift’ten umut veren bir paylaşım geldi.

Kaynak: Philip Swift

The Puell Multiple indikatörünün bu hafta grafikteki yeşil alandan mükemmel bir çıkış yaptığını ifade eden Swift, ” Bitcoin madencilerinin geri döndüğünü ve hashrate ile Bitcoin madencilik zorluğunun eski seviyelerine geri geldiğini görürsek bu çok iyi bir sinyal olabilir.” dedi.

David Puell tarafından oluşturulan bu indikatör, Bitcoin madencilerinin gelir perspektifinden piyasa döngülerini bulmaya çalışıyor.

Grafiğin tarihsel hareketi incelendiğinde yeşil bölgenin dipleri bulma noktasında iyi çalıştığını gözlemliyoruz. Bu defa da çalışacak mı takip ediyor olacağız. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi içerisinde birçok dinamik bulunduran Temmuz ayı Bitcoin’de yönün belirlenmesi için önemli bir ay olacak.

İlgili Haber  Bitcoin'de Temmuz Ayına Dikkat! Tesla 2.Çeyrek Bilançosunu Açıklayacak!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu