BitcoinHaberler

Büyük Devletler Kripto Paraların Yükselmesini Engelliyor Olabilir

Dünyanın en büyük devletleri sıralamasında kendilerine yer bulan ABD ve İngiltere ile AB üyesi bazı büyük devletler tarafından iddialar o yönde ki kripto paralara yönelik gizliden gizliye yaptırım uygulanıyor. Bu yaptırımların ABD ve İngiltere tarafından uygulandığı tahmin edilirken Washington yönetiminin kripto paralara dair hiçbir şekilde açıklama yapmaması ve kripto paraları kendilerine karşı bir tehdit olarak henüz görmemelerine rağmen önlemler almaya aracı kurumlar ile devam ediyor olması yaptırım uygulanma durumunu ortaya koyan bir gelişme olarak gösteriyor.

İddialar bundan kısa süre önce ortaya atılırken Venezuela ve diğer bazı devletler tarafından İran ile Rusya’nın da dahil olması ile kripto paralar ile yaptırımları delme, ticaret alanında kripto paralar ile ticaret yapma istekleri sonrasında ABD’nin gizliden yaptırımlar uygulamaya başlamış olabilecek olduğunu gösteriyor.

Washington Yönetimi En Ağır Şekilde Uygulayabilir Ama…

Washington yönetiminin bugün istemesi durumunda kripto paraları tüm dünyada yok edebilecek bir güce sahip olmasına rağmen direkt olarak bunu göstermediği, bunun yerine gizliden gizliye yaptırımlar uygulayarak olası sorumluluğu üzerine almak istediği iddiaları çok fazla artış göstermiş durumda. ABD’nin zaten mevcut olarak bu tür kripto paralar ile ilgilenmemesi ve sürekli olarak nötr açıklamalar veya olumsuz açıklamalar yapması durumu kanıtlamaya yetiyor artıyor bile.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu