Libra

Calibra Gitti Novi Geldi

Facebook'tan yapılan açıklamada şirketin yüksek öncelikli iştiraklerinden bir tanesi olan kripto para cüzdanı Calibra'nın yerine Novi'nin geldiği açıklandı.

Kripto para birimi sektöründe adından daha fazla söz ettirebilmek adına milyarlarca dolar harcama yapmayı göze alan Facebook, Amerikan yönetiminin takibi altında. Amerikan yönetimi ve Avrupa Birliği şirketi özellikle çok yakından izliyor, en ufak bir olayda ağır cezalar ve ağır ambargolar uygulamaya kesin gözüyle bakıyorlar. Ancak Facebook, özellikle Amerikan yönetimi izin vermeden Libra isimli dijital para birimini çıkarmayacağını, bunu asla yapamayacak olduklarını zaten belirtiyor.

Şirket bir süredir tepki çeken konulardan dolayı bugün yeni bir adım attı ve nedeni kesin olarak bilinmiyor olsa da, Calibra isimli kripto para cüzdanının yerine yeni bir oluşum kurarak Novi isimli kripto para cüzdanını tanıttı.

Novi’nin logosu ortasında Libra işareti bulunurken, Novi cüzdanı ile yola devam edecek olan Facebook’un şimdiden geleceğe dönük hazırlıklar yapmayı sürdürdüğü görülebiliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu